توسعه دهندگان

محل کارخانه تراشه سازی جدید سامسونگ در آمریکا انتخاب گردید

محل کارخانه تراشه سازی جدید سامسونگ در آمریکا انتخاب گردید

شرکت سامسونگ الکترونیکس تصمیم گرفته است کارخانه تراشه سازی پیشرفته ای در شهر تیلور تگزاس راه اندازی کند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از یک منبع مطلع نوشت: این غول کره ای شهر تیلور را که نزدیک مجتمع تولید فعلی اش قرار دارد، برگزید. سامسونگ و مقامات تگزاس این تصمیم را بعدازظهر روز سه شنبه اعلام خواهند کرد. با این وجود یک نماینده سامسونگ اعلام نمود هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و از اظهارنظر بیشتر خودداری کرد.

سامسونگ امیدوار است مشتریان آمریکایی بیشتری را جلب کرده و فاصله با رقیب تایوانی خود شرکت TSMC را بکاهد. این تصمیم چند ماه بعد از آزاد شدن لی جائه یونگ از زندان و بعد از اعلام سرمایه گذاری چند میلیاردی TSMC و اینتل برای تاسیسات تولید پیشرفته در جهان گرفته می شود. صنعت تراشه سازی در شتاب برای تأمین تقاضای فزاینده پساکرونایی است که ظرفیت جهانی را با محدودیت روبرو کرده است.

کارخانه جدید حضور سامسونگ در شهر آستین را تقویت خواهد نمود. این شرکت در آستین تابحال حدود ۱۷ میلیارد دلار سرمایه گزاری نموده و بیشتر از سه هزار کارمند دارد و بخشی از پیشرفته ترین تراشه های آمریکا را تولید می کند. طبق اسنادی که سامسونگ به مقامات تیلور عرضه کرده است، این شرکت سرمایه گذاری حدود ۱۷ میلیارد دلار و ایجاد حدود ۱۸۰۰ شغل در ۱۰ سال نخست را در برنامه خود دارد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی و وال استریت ژورنال پیشتر گزارش کرده بودند تیلور برای محل کارخانه تراشه سازی جدید سامسونگ انتخاب شده است.

سامسونگ از اقدام دولت آمریکا برای مقابله با قدرت اقتصادی رو به رشد چین و انتقال بخشی از تولید پیشرفته که در دهه های گذشته به آسیا منتقل شده بود به آمریکا، بهره می برد. طرح مذکور بعد از کمبود جهانی تراشه که صنعت خودروسازی و صنایع دیگر را مختل کرد، فوریت بیشتری پیدا کرد. کمبود تراشه میلیاردها دلار به درآمد شرکتها ضربه زد و کارخانه ها را ناچار کرد کارگرانشان را به مرخصی الزامی بفرستند و صدمه پذیری آمریکا در مقابل زنجیره تأمین متنوع را نمایان تر ساخت. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ژوئن طرحی را پیشنهاد کرد که شامل ۵۲ میلیارد دلار برای تقویت تولید داخلی تراشه بود.

دولت بایدن مکررا بر لزوم افزایش تولید تراشه در آمریکا تاکید و اعلام نموده که بهترین راه برای پیشگیری از محدودیتهای زنجیره تأمین یا اختلالاتی مشابه تأثیر پاندمی کووید ۱۹ بر تأمین است. آمریکا ماه گذشته یک سیستم اخطار زودهنگام برای شناسایی شوکهای در ارتباط با کووید برای زنجیره تأمین نیمه رسانا ایجاد کرد. دولت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواسته است نظرسنجی درباره موجودی انبار خود، تقاضا و سیستمهای تحویل را کامل کنند تا دولت بتواند مسائل احتمالی را بهتر شناسایی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این اواخر دولت آمریکا با برنامه شرکت اینتل برای اداره کارخانه ای در چنگدوی چین برای تولید ویفرهای سیلیکونی مخالفت کرد. کاخ سفید از دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا خواسته است لایحه ۵۲ میلیارد دلاری معروف به قانون تراشه ها را تصویب کنند که تحقیقات نیمه رسانا و تولید داخلی را تأمین مالی خواهد نمود. دولت بایدن گفته است این قانون به آمریکا کمک خواهد نمود با چین رقابت کرده و از کمبود عرضه بلندمدت جلوگیری نماید.
1400/09/02
16:14:30
5.0 / 5
1191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد