توسعه دهندگان

۲۲ درصد حوادث سایبری، حمله باج افزاری است

۲۲ درصد حوادث سایبری، حمله باج افزاری است

به گزارش توسعه دهندگان حملات باج افزاری ۲۲ درصد از کل حوادث امنیتی سایبری گزارش شده در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را می سازند و آموزش وپرورش تا حد زیادی تحت تاثیر حوادث امنیت سایبری قرارگرفته است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، حمله سایبری حمله به یک کامپیوتر، شبکه کامپیوتری یا اطلاعات ذخیره شده در یک شبکه است. این حمله می تواند انگیزه های مختلفی داشته باشد. بعضی از نفوذگران به دنبال غیرفعال کردن سیستم کامپیوتر و برخی دیگر به دنبال به دست گرفتن کنترل آن هستند. با این وجود عده ای قصد دارند به سیستم نفوذ کرده و اطلاعات را به سرقت برده یا نابود کنند. باآنکه حملات سایبری اغلب سازمانها را هدف قرار می دهند اما اشخاص عادی هم از حملات سایبری در امان نیستند.
حملات باج افزاری (ransomware) این روزها بیشتر رایج شده است و هیچ شرکتی هم از این حملات مصون نیست. باج افزار نرم افزاری مخرب است که سیستم قربانیان را برای اخاذی پول از آنها قفل گذاری می کند. این حملات پرونده های شما را رمزگذاری می کند و داده های گرانبهای شمارا برای دریافت باج، نگه می دارند. این کار با وسوسه کردن کاربران در دانلود یک پیوست یا باز کردن یک لینک انجام می شود. با دانلود پیوست، بدافزار را در دستگاه خود نصب می کنید.
تجزیه وتحلیل شرکت سایب سیف از داده های دفتر کمیسیون اطلاعات (ICO)، که توسط پلیس فتا انتشار یافته، تعداد و ماهیت نقض های امنیت سایبری بریتانیا را که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به این سازمان گزارش شده است را بررسی کرد. تابحال فیشینگ در بیشتر حوادث مقصر بوده و ۴۰ درصد از موارد نقض امنیت سایبری گزارش شده به ICO را ایجاد کرده که نسبت به سال قبل ۴۴ درصد کاهش یافته، با این وجود، حملات باج افزار در حال افزایش می باشد. در سال ۲۰۲۰ حملات باج افزار تنها ۱۱ درصد از موارد نقض امنیت سایبری را شامل می شد که در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
آموزش وپرورش با تحمیل ۳۲ درصد از حملات باج افزاری در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بیشترین ضربه را به خود مختص کرده است. درحالی که این میزان در مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد بوده است. شتاب خیلی از مدارس برای انتقال به یادگیری از راه دور سبب افزایش حملات منجر به از دست دادن دروس، سوابق مالی و داده های آزمایش COVID-19 در مدارس شد. در مارس ۲۰۲۱، همه ۱۷ مدرسه در Cambridge Meridian Academies Trust به دنبال حمله باج افزار با اختلال مواجه گشتند.
خرده فروشی ها و شرکتهای تولیدی همچنان هدف اصلی حملات سایبری هستند و ۲۰ درصد از کل حوادث گزارش شده در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را می سازند. خرده فروشان به صورت فزاینده ای حجم زیادی از داده های مشتریان را در اختیار دارند و از کانال های دیجیتالی برای رقابت پذیری استفاده می نمایند که منجر به افزایش ریسک حملات سایبری می شود.
اوز آلاشه، مدیرعامل CybSafe، می گوید: "باج افزار هم اکنون یک تهدید مهم امنیتی است که طی سال قبل به صورت فزاینده ای افزایش پیدا کرده است. حملات اخیر به سازمان های دولتی و خدمات درمانی نشان داده است که چنین حملاتی چقدر می تواند ویران گر باشد. در آموزش وپرورش، انتقال سریع به یادگیری از راه دور حفره های جدیدی در دیواره دفاعی مدارس بوجود آورده است و باندهای باج افزار جهت بهره برداری از آنها بسیار خوشحال شده اند. برای مقابله با این تهدید، ما باید فراتر از آموزش ها و تمرینات امنیتی حرکت نماییم و اگر می خواهیم تغییر رفتاری واقعی را تجربه نماییم باید جنبه انسانی امنیت سایبری را هم درک نماییم. این رفتارها پایه و اساس دفاع ما در مقابل چنین تهدیدهای مخربی هستند و اهمیت آنها طی سالهای آینده بیشتر خواهد شد"1400/06/10
12:08:00
5.0 / 5
1245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد