توسعه دهندگان
در ادامه حكمرانی های یكجانبه ؛

حمایت كاربران از فلسطین به مذاق اینستاگرام و توئیتر خوش نیامد

حمایت كاربران از فلسطین به مذاق اینستاگرام و توئیتر خوش نیامد

به گزارش توسعه دهندگان حمایت کاربران فضای مجازی از مردم فلسطین در ایام اخیر به مذاق مدیران شبکه های اجتماعی آمریکایی خوش نیامده و این شبکه ها، خیلی از محتواهای انتشار یافته در این خصوص را حذف و فیلتر کرده اند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، کاربران فضای مجازی در محکومیت کشتار مردم فلسطین از جانب رژیم صهیونیستی و پشتیبانی از جبهه مقاومت فلسطین در درگیری با این رژیم غاصب، نسبت به انتشار پست و تصویر در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و توئیتر اقدام نموده اند. اما این محتواها از جانب مدیران این شبکه های اجتماعی حذف و به بعضی کاربران هم نسبت به حذف اکانتشان اخطار داده شده است. حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه از دوشنبه هفته گذشته و با یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و محاصره کامل آن شروع شده و تابحال بیشتر از ۲۰۰ فلسطینی همچون زن و کودک در این حادثه کشته شده اند. با شروع درگیری میان جبهه مقاومت فلسطین و رژیم اشغالگر بعضی کاربران با انتشار پست در شبکه های اجتماعی آمریکایی این اقدام رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی گناه فلسطین را محکوم کردند اما این پست ها با واکنش هایی از جانب مدیران این شبکه ها روبرو شده است. در حالیکه رژیم صهیونیستی در مقابل دیدگان جهانیان به کشتار مردم فلسطین ادامه می دهد، شبکه های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک که داعیه عدالت و آزادی خواهی سر می دهند، در خدمت رژیم اشغالگر قرار دارند و محتوای ضد اسرائیلی را از پلت فرم هایشان حذف می کنند. برای مثال اینستاگرام پست های در ارتباط با این حوادث را در ساعات اولیه به سرعت حذف نمود. البته این شبکه اجتماعی بعد از چند ساعت در حساب توئیتری خود با بیان عذرخواهی، دلیل حذف پست ها و مطالب در ارتباط با این حوادث را یک اختلال جهانی اعلام و تصریح کرد که این اختلال در ارتباط با یک کشور با مبحث خاص نبوده و برطرف شده است! اما با این وجود در ایام اخیر بعضی کاربران اذعان کرده اند که تصاویر و محتوای فارسی که با هدف محکومیت و افزایش آگاهی جهانیان از خشونت های رژیم اشغالگر قدس روی اینستاگرام منتشر می کنند، در استوری ها نشان داده نمی گردد و پست ها هم توسط این شبکه اجتماعی حذف می شود.
سانسور فلسطین در اینستاگرام؛ از حذف استوری تا محدودیت در دسترسی برپایه گزارش انتشار یافته در خبرگزاری AFP، سادا سوشال(Sada Social) پلتفرمی که برای محافظت از محتوای اشتراک گذاشته شده توسط کاربران فلسطینی در فضای آنلاین به وجود آمده است، در هفته گذشته ۲۰۰ مورد محدودیت اعمال شده درباره محتوای در ارتباط با خشونت های شیخ جراح و شرق اورشلیم را ثبت کرده است. ایاد رفاعی مدیر این پلت فرم گفته محتوای محدود شده شامل بستن حساب های کاربری در توئیتر یا اینستاگرام، بلاک کردن خصوصیت ها در اینستاگرام مانند پخش زنده ویدیوها یا محدود کردن دسترسی به محتوای در ارتباط با شیخ جراح یا اورشلیم است. مروا فتافتا مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در گروه فعالان دیجیتالی Access Now هم در اینباره می گوید: کاربران فلسطینی همچنان از اعمال محدودیت ها خبر می دهند. روز جمعه طی حمله رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، فیسبوک هشتگ #Al-Aqsa را محدود کرد و پخش زنده ویدئو در اینستاگرام خیلی از کاربران مختل یا مسدود شد. به قول رفاعی شبکه های اجتماعی بزرگ با رژیم صهیونیستی همکاری می کنند تا محتوای دیجیتال کاربران فلسطینی را از بین ببرند. البته این نخستین باری نیست که چنین اتفاقی می افتد. هند خودری یک خبرنگار فلسطینی با ۱۸ هزار فالور در اینستاگرام است وی هم در همین زمینه اعلام نموده است که استوری های من از بین رفته اند و همینطور استوری های من در اینستاگرام قابل مشاهده نیستند. مسدودسازی حساب ها در توئیتر علاوه بر حکمرانی مغرضانه و یکجانبه اینستاگرام بر محتوای این شبکه اجتماعی، توئیتر هم نسبت به حذف و فیلتر پست های کاربران در محکومیت حوادث قدس اقدام می کند.
این شبکه اجتماعی همزمان با روز جهانی قدس و در جهت پشتیبانی از رژیم صهیونیستی، دهها حساب توئیتری را به علت اعلام همبستگی با ساکنان «شیخ جراح» مسدود کرد.
این پلت فرم در اقدامی ضد فلسطینی و همسو با سیاست های اشغالگران صهیونیست، ده ها حساب توئیتری را به خاطر دعوت به همبستگی با ساکنان منطقه شیخ جراح در قدس اشغالی و پوشش جنایات رژیم صهیونیستی ضد آنان مسدود کرد. در همین ارتباط، منابع رسانه ای اعلام نمودند که این حساب ها به خاطر به کار بردن هشتگ «شیخ جراح را نجات دهید» به زبان های عربی و انگلیسی مسدود شده اند. توئیتر همینطور حساب کاربری یک خبرنگار فلسطینی-آمریکایی را از دسترس خارج و به مدت ۱۲ ساعت قابلیت توئیت، بازنشر و لایک کردن وی را محدود کرد. «مریم البرغوثی» ژورنالیست مشهور فلسطینی- آمریکایی که به صورت زنده تظاهرات در نزدیکی اورشلیم را گزارش می کرده، با حذف حساب کاربری خود در توئیتر روبرو شده است. دلیل این محدودیت نقض سیاست های توئیتر اعلام شده است.
نکته قابل توجه تر این که اورشلیم پست در گزارشی آورده است، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی از فیسبوک (صاحب اینستاگرام) و توئیتر خواسته محتوای ضد اسرائیلی را در پلت فرم هایشان حذف نمایند. بنی گانتز وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در جلسه ای ویدئویی که با مدیران ارشد این پلت فرم ها داشته از آنها خواسته تا محتوایی را حذف نمایند که به قول وی احتمال افزایش خشونت را بیشتر می کند. مدیران ارشد این پلت فرم ها هم در پاسخ به این درخواست اعلام نمودند که در پلت فرم هایشان این مورد را رعایت کرده و از این محتوا جلوگیری می کنند!

1400/02/27
19:51:33
5.0 / 5
1121
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد