توسعه دهندگان

ارسال درگاه بانكی فیشینگ از جانب فروشندگان كالا

ارسال درگاه بانكی فیشینگ از جانب فروشندگان كالا

به گزارش توسعه دهندگان سودجویان با طراحی و بارگذاری لینک های فیشینگ، کاربران را برای ورود به صفحات جعلی پرداخت برای کلاهبرداری سوق می دهند، ازاین رو لازم است پیش از پرداخت وجه از اصلی بودن درگاه پرداخت و نشانی اینترنتی آن مطمئن شوید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش بیماری کرونا در کشور خیلی از شهروندان برای فروش کالا نو و دسته دوم خود از سایت های نیازمندی بهره برده و کلاهبرداران با سوءاستفاده از این مورد با ارسال صفحات جعلی تمدید آگهی از آنان کلاهبرداری می کنند.
سودجویان با طراحی و بارگذاری لینک های جعلی تمدید آگهی و موارد مشابه، کاربران را برای ورود به صفحات جعلی پرداخت برای کلاهبرداری سوق می دهند. ازاین رو لازم است پیش از پرداخت وجه حتی مبالغی بسیار اندک از اصلی بودن درگاه پرداخت و نشانی اینترنتی آن مطمئن شوید تا در دام درگاه های جعلی قرار نگیرید.
شهروندان با وجود هشدارهای پلیسی بازهم مورد سودجویی کلاهبرداران سایبری قرار می گیرند. پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری از راه ارسال صفحات جعلی پرداخت در فضای مجازی و ترفندهای مختلف کلاهبرداران سایبری در خریدهای مجازی اخطار داد و اینکه پیش از تماس و قرار ملاقات با فرد حتما برای خرید کالا، ابتدا نام، شرکت سازنده و برخی اطلاعات دیگر در مورد آنرا از راه جست وجو در اینترنت به دست آورده و از قیمت حدودی آن هم آگاه شوید.
همینطور پایین بودن بیش از اندازه قیمت می تواند ترفندی برای ایجاد هیجان و عجله در افراد برای خرید سریع کالا باشد، ازاین رو بهتر است هنگام خرید کالا اطمینان حاصل کنید که سرقتی نباشد. پیش از انجام معامله و پرداخت هزینه، هم ابتدا شماره تلفن و نشانی طرف معامله را بررسی نموده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.
وی ادامه داد: لینک های ارسالی از جانب فروشنده احتمال دارد درگاه فیشینگ بانکی باشد پس پیش از واریز هرگونه وجهی از راه این لینک ها مطمئن شوید که درگاه بانکی ارسالی فیشینگ نیست. اگر فروشنده کالا اطلاعات شخصی یا اطلاعات بانکی خویش را عرضه کرد، دلیل بر اعتماد کردن به ایشان نیست، امکان دارد اطلاعات شخص دیگری را اعلام نموده باشد.
منبع:

1400/01/28
10:18:10
5.0 / 5
1325
تگهای خبر: اینترنت , خرید , شركت , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد