توسعه دهندگان

ترامپ در یك قدمی بلاك شدن در توییتر و فیسبوك

ترامپ در یك قدمی بلاك شدن در توییتر و فیسبوك

شبکه اجتماعی توییتر که سالها در مقابل رفتارهای ترامپ برای فراخوان راهپیمایی حامیان، انتشار اطلاعات نادرست و دامن زدن به ناآرامی مدارا کرده بود، بعد از اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در تشویق طرفدارانش برای حمله به ساختمان کنگره، در آستانه ممنوع کردن فعالیت وی قرار گرفت.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، توییتر روز چهارشنبه اعلام نمود حذف توییت های مختلف ترامپ را الزامی خواهد نمود و سپس بعد از حذف توییت ها، اکانت وی را به مدت ۱۲ ساعت معلق می کند.

این شرکت اعلام نمود اگر رئیس جمهور باردیگر از سیاست یکپارچگی مدنی که مداخله در انتخابات را ممنوع می کند، تخطی کند، به صورت دائمی بلاک خواهد شد.

ساعاتی بعد شرکت فیسبوک هم اعلام نمود اکانت رئیس جمهور را قفل خواهد نمود. این شبکه اجتماعی اعلام نمود: ما به ارزیابی دو تخلف در صفحه رئیس جمهور ترامپ پرداختیم که به معلق شدن ۲۴ ساعته صفحه وی منجر خواهد شد و در این مدت ترامپ نمی تواند از این پلت فرم مطلبی پست کند.

ترامپ روز چهارشنبه از توییتر، فیسبوک و یوتیوب گوگل برای دعوت از حامیانش برای اعتراض در واشنگتن بهره برد.

پس از این که طرفداران افراطی ترامپ به کنگره آمریکا وارد شدند، بعضی از سیاستمداران و حتی سرمایه گذاران فناوری از شبکه های اجتماعی بابت این که برای رئیس جمهور چنین امکانی را فراهم کردند، انتقاد کردند.

توییتر، فیسبوک و یوتیوب همگی اقداماتی برای حذف یا محدود کردن انتشار بعضی از پست های اخیر ترامپ در آشوب های روز چهارشنبه انجام دادند. اما این اقدامات درخواست ها برای حذف اکانت های ترامپ را آرام نکرد.

کریس ساکا، سرمایه گذار سرشناس توییتر در پیامی با خطاب قرار دادن جک دورسی و مارک زاکربرگ، مدیران عامل شرکتهای توییتر و فیسبوک نوشت: دستان شما آلوده به خون است. به مدت چهار سال شما این وحشت را منطقی جلوه دادید. برانگیختن خیانت خشونت آمیز، تمرین آزادی بیان نیست. کسانی که در این شرکت ها کار می کنند هم سهیم هستند. (اکانت ترامپ) را ببندید.

الکس هولمز که در شورای اعتماد و امنیت توییتر حضور دارد هم خواهان بسته شدن اکانت های ترامپ در توییتر شد.

با جریان داشتن آشوب های روز چهارشنبه در کنگره آمریکا، شرکتهای فناوری تلاش کردند واکنش مناسبی داشته باشند. ویدیویی که ترامپ در آن از شورش کنندگان می خواست به خانه بروند اما انتخابات را تقلب می خواند، در توییتر محدود شد تا کاربران نتوانند آنرا لایک کرده یا درباره اش اظهارنظر کنند و سپس به صورت کامل بلاک شد.

فیس بوک هم بعد از علامت گذاری چند ویدیو، چند ساعت بعد تصمیم گرفت آنها را حذف کند. یک مدیر فیسبوک در توییتی نوشت: این یک وضعیت فوق العاده است و ما تدابیر اضطراری متناسب را در پیش گرفته ایم.

در یوتیوب بعضی از کانال های طرفدار ترامپ که حوادث روز چهارشنبه را پخش می کردند از کاربران جهت شرکت در بحث های زنده پول طلب می کردند.

یوتیوب اعلام نموده لایوهایی که به دنبال برانگیختن خشونت بودند و ویدیوی ترامپ را به علت انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات حذف نمود.

اما اقدامات سریعی که روز چهارشنبه انجام گرفت بسیار اندک و بسیار دیر ارزیابی شد. ترامپ مدتها از شبکه های اجتماعی به نفع خود و برانگیختن آشوب با استفاده از میکروفون هایی که از جانب شرکت هایی نظیر توییتر و فیسبوک در اختیار وی قرار گرفته بود و حتی پخش جلسه مطبوعاتی بهره برده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر سال ها به علت جایگاه ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا امتیاز ویژه ای برای وی قائل شده است اما زمانی که دوره ریاست جمهوری ترامپ به پایان برسد، این حمایت ها هم خاتمه خواهد یافت.

منبع:

1399/10/19
23:10:53
0.0 / 5
1250
تگهای خبر: آمریكا , شبكه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد