توسعه دهندگان

گوگل برای پژوهشگران تراشه تولید می کند

گوگل برای پژوهشگران تراشه تولید می کند

توسعه دهندگان: وزارت تجاری آمریکا با گوگل برای تولید تراشه هایی توافق کرد که پژوهشگران می توانند از آنها برای طراحی دستگاه های نیمه رسانا و فناوری نانوی جدید، بهره گیرند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این توافق بین موسسه ملی استانداردها و فناوری (NIST) وزارت تجاری آمریکا و گوگل به امضا رسید. این تراشه ها توسط شرکت نیمه رسانای اسکای واتر تکنولوژی در بلومینگتون مینه سوتا تولید خواهند شد.

طبق این توافق، گوگل هزینه اولیه تولید و اولین مرحله تولید را تامین خواهدنمود. موسسه ملی استانداردها و فناوری با همکاران پژوهشگر دانشگاهی خود، مدارهای این تراشه ها را طراحی خواهند کرد.

"قانون تراشه ها و علم" دولت بایدن بتازگی در کنگره تصویب و به امضا رسید تا به قانون تبدیل گردد. این قانون در واکنش به اختلالات زنجیره تامین، امکان تامین مالی برای شروع سریع تولید داخلی نیمه رساناها را فراهم می آورد.

چندین شرکت با استقبال از این قانون که زمینه برخورداری از حدود ۵۲ میلیارد دلار یارانه دولتی برای تولید و تحقیق در حوزه نیمه رسانای آمریکا و بخشودگی مالیات برای ساخت کارخانه های تراشه به ارزش ۲۴ میلیارد دلار را فراهم می آورد، راه اندازی کارخانه های نیمه رسانای جدید را اعلام نموده اند.

وزارت تجاری آمریکا در اطلاعیه ای اعلام نمود موسسه ملی استانداردها و فناوری پیش بینی کرده است حداکثر ۴۰ تراشه مختلف برای کاربردهای متفاوت طراحی شوند. به سبب اینکه طراحی تراشه ها، کد باز خواهند بود، پژوهشگران قادر خواهند بود ایده های جدید را بدون محدودیت پیگیری کرده و اطلاعات و طراحی دستگاهها را آزادانه به اشتراک گذارند.

بر اساس گزارش رویترز، محققانی که در طراحی تراشه ها همکاری می کنند، شامل دانشگاه میشیگان، دانشگاه مریلند، دانشگاه جورج واشنگتن، دانشگاه براون و دانشگاه کارنگی ملون هستند.

منبع:

1401/06/24
10:34:55
5.0 / 5
398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد