علیرضا بیگی:

وضعیت اینترنت در کشور نوعی تضییع حقوق مردم است

وضعیت اینترنت در کشور نوعی تضییع حقوق مردم است

به گزارش توسعه دهندگان، یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: متاسفانه وضعیت خدمات اینترنت در سطح کشور هم مانند صنعت خودرو شده و به شکلی میتوان گفت مردم پول تویوتا کمری را پرداخت کرده اما سمند تحویل می گیرند.


احمد علیرضا بیگی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به وضعیت سرعت و کیفیت اینترنت در سطح کشور، بیان نمود: ما اینترنت را از چند مجرا وارد کشور می نماییم. شرکت زیرساخت عهده دار این مسئولیت است. به عبارت دیگر مجاری انتقال اینترنت از مرزهای مختلف را شرکت زیرساخت فراهم می آورد. ما بخشی از این اینترنت را در داخل کشور مصرف کرده و برای قسمتی دیگر حق ترانزیت گرفته و از کشور ما عبور کرده و به سایر کشورها می رود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: همان طوری که اشاره کردم از چند مجرا واردات اینترنت اتفاق می افتد. بخش عمده آن هم از سمت بوشهر و جنوب به کشور وارد می شود. بخشی هم از سمت ارمنستان وارد می نماییم. باتوجه به این که دولت بازیگر اصلی این مورد است با مشکلی در بحث اینترنت مواجه هستیم که در سایر حوزه ها هم با آن روبه رو هستیم.
یکی از مشکلات اساسی کشور اینست که دولت در بسیاری از حوزه ها صحنه گردان اصلی بوده و لاجرم این مورد سبب می شود تا در حق مردم ظلم شده و حقوق آنان زیرپا گذاشته شود
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که عرضه کننده انحصاری است پس به خودش حق می دهد تا هر طوری که دلش خواست با مشتری برخورد کند و مشتری هم جای دیگری ندارد که به آن مراجعه نموده و از آن اینترنت تهیه نماید. این بیماری مزمن کشور ما است که دولت در بسیاری از حوزه ها بازیگر اصلی است. چون دولت هم بازگیر اصلی است مردم پول تویوتا کمری می دهند اما سمند می خرند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: اینترنت هم از همین قاعده تبعیت می کند. مردم پول زیادی پرداخت کرده اما خدماتی بی کیفیت دریافت می کنند. مردم سایر کشورهای دنیا حتی در همسایگی ما خدمات اینترنت را بدون محدودیت و مشکلی باکیفیت به مراتب بهتر دریافت کرده اما در کشور ما چون دولت در این عرصه هم بازیگر اصلی است در حق مردم ظلم می شود.

در دنیای امروز مبتدی ترین کشورها به اینترنت قابل قبولی دسترسی دارند
ایشان در ادامه ضمن اشاره به لزوم افزایش پهنای باند اینترنت در سطح کشور بیان نمود: امروز عصر ارتباطات است. هرچقدر کیفیت اینترنت ارتقا پیدا کرده و بهتر شود بطور قطع تبادل اطلاعات بیشتر خواهد بود و کسب و کارها گسترده تر می شود. امروز دیگر زندگی بدون اینترنت را نمی گردد تصور کرد. اصلا نمی توان در جامعه ای زندگی کرد که اینترنت نداشته باشد. امروز در مبتدی ترین کشورها دسترسی به اینترنت به سادگی میسر است. اما زمانی که خودمان را با کشورهای همسایه مقایسه می نماییم می بینیم که رفاه اجتماعی در کشور ما بالاتر است اما بهره مندی و دسترسی به اینترنت و کیفیت آن در کشور ما نسبت به آنها پایین تر است. این وضعیت به شکلی ضایع کردن حقوق مردم به حساب می آید.
منبع:

1401/06/14
23:56:44
5.0 / 5
322
تگهای خبر: اینترنت , حقوق , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد