توسعه فعالیتهای مرکز ملی فضای مجازی در استان ها

توسعه فعالیتهای مرکز ملی فضای مجازی در استان ها

به گزارش توسعه دهندگان، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی از تشکیل شورای فضای مجازی در تمامی استانهای کشور با هدف مشارکت هر چه بیشتر ظرفیت های استانی در توسعه اقتصاد دیجیتال و کسب و کارهای فضای مجازی اطلاع داد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، امیر خوراکیان - سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی- با بیان این خبر اظهار نمود: گستردگی موضوعات فضای مجازی در همه عرصه ها سبب شده است مرکز ملی فضای مجازی برای انجام وظایف اصلی خود در حوزه برنامه ریزی، تقسیم کار ملی، هماهنگی و هم افزایی، فعال سازی ظرفیت ها در همه ابعاد و همینطور نظارت و کنترل مستمر بر عملکرد دستگاه ها نسبت به تشکیل شورای فضای مجازی در هر استان به ریاست استاندار اقدام نماید.
وی ادامه داد: این شوراها در جهت استفاده حداکثری دستگاه ها و بخش خصوصی استان ها برای بهره مندی از فرصت های فضای مجازی، آموزش و فرهنگ سازی، ایجاد تعامل میان فعالان فضای مجازی و تشکل های مردمی و صیانت از زیرساخت های حیاتی در مقابل حملات سایبری در هر استان تشکیل و با مرکز ملی فضای مجازی کشور همکاری خواهند داشت.
برپایه اعلام مرکز ملی فضای مجازی، خوراکیان خاطرنشان کرد: عرضه برنامه عملیاتی و تدوین نقشه راه فضای مجازی در استان ها، نظارت، راهبری و پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات در هر استان، استفاده از ظرفیت کسب و کارهای دیجیتال و شرکتهای دانش بنیان، هدایت و هماهنگی در تولید محتوای مناسب، جهاد تبینی و رسانه ای فضای مجازی استان ها و ارتقای آگاهی و افزایش سطح سواد فضای مجازی و دانش امنیت سایبری در استان ها همچون وظایف این شوراها در نظر گرفته شده است.
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: با تشکیل شورای فضای مجازی استان ها انتظار می رود تولید محتوا و ارائه خدمات بومی و منطقه ای توسعه یابد، کسب و کارهای استانی در فضای مجازی رونق بیشتری پیدا کنند، از ظرفیت های اقتصاد دیجیتال در توسعه اقتصاد استان بیشتر استفاده شود، جوان های متخصص و علاقه مند در این عرصه مورد توجه قرار گرفته و شکوفا شوند، زمینه مشارکت نخبگان استان در تنظیم اسناد و برنامه های ملی فراهم گردد و تحقق مصوبات شورایعالی فضای مجازی در عمق استان ها و شهرستان ها دنبال شود.
اولین نشست شورای فضای مجازی استانی با حضور دبیر شورایعالی فضای مجازی و استاندار مازندران در این استان برگزار شده است.1401/06/07
12:54:48
5.0 / 5
402
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد