توسعه دهندگان

30درصد از میلیاردرهای جدید چین از بخش فناوری می آیند

30درصد از میلیاردرهای جدید چین از بخش فناوری می آیند

توسعه دهندگان: طبق تازه ترین لیست میلیاردرهای جهان فوربس، از میان 236 میلیاردر جدید، 62 نفر از چین هستند و یک سوم از میلیاردرهای جدید این کشور از بخش فناوری می آیند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، با توجه به این که چین به سرکوبی و کنترل بخش فناوری پرداخته است اما یک سوم از میلیاردرهای جدید چین در لیست فوربس، از صنعت فناوری این کشور بودند. تازه واردهای جدید شامل "تانگ شیائو او" با ثروت خالص ۵.۷ میلیارد دلار، "کریس شو" با ثروت خالص ۵.۴ میلیارد دلار و "میراندا کیو و چاروین مائو" هر کدام با ثروت خالص ۱.۸ میلیارد دلار بودند.

دومین رکورد تولید میلیاردرهای جدید مربوط به آمریکا با ۵۰ میلیاردر جدید و بعد از آن هند با ۲۹ میلیاردر جدید بود. رتبه بندی فوربس برمبنای ثروت خالص میلیاردرهاست که بوسیله قیمت سهام و نرخ مبادله سهام تا ۱۱ مارس سال ۲۰۲۲ محاسبه شده است.

چین طی سال ۲۰۲۱ که موجهای گوناگون شیوع کووید ۱۹ این کشور را فرا گرفت، تدابیر قرنطینه مختلفی را اجرا کرد. این محدودیتها روی تولید و زنجیره تامین جهانی تاثیر گذاشت و متعاقب آن چین با کندی رشد اقتصادی روبرو شد. برخی از اقتصاددانان هشدار داده اند که کندی رشد اقتصاد چین در ابتدای سال میلادی جاری بدتر شده است.

همزمان چین به سرکوب بخش فناوری داخلی پرداخت و با استناد به مسائلی مانند نیروی کار و حقوق مصرف کننده، تحقیقات ضد انحصارطلبی را مقابل شرکتهای فناوری به جریان انداخت و نظارت بر امنیت دیتا را تشدید کرد. این اقدامات خیلی از سرمایه گذاران را وحشت زده کرد. اوایل هفته جاری شاخص هانگ سنگ حدودا ۶۰ درصد از اوجی که در فوریه سال ۲۰۲۱ داشت، کاهش نشان داد. فشارهای مذکور سبب شده است ثروت خیلی از میلیاردرها کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ژونگ ییمینگ که دومین فرد ثروتمند چین و موسس "بایت دنس" - شرکت مادر تیک تاک – است، شاهد کاهش ثروتش به ۵۰ میلیارد دلار از ۵۹.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ بود. "پونی ما"، سومین فرد ثروتمند چین و موسس شرکت "تنسنت" شاهد کاهش ثروتش از ۴۹.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ به ۳۷.۲ میلیارد دلار بود. "ژونگ شان شان"، رئیس و موسس شرکت "نونگ فو اسپرینگ" با ثروت خالص ۶۵.۷ میلیارد دلار، ثروتمندترین مرد چین ماند.

منبع:

1401/01/19
11:53:26
5.0 / 5
810
تگهای خبر: آمریكا , حقوق , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد