توسعه دهندگان

همکاری همراه اول و وزارت میراث فرهنگی با هدف توسعه گردشگری هوشمند

همکاری همراه اول و وزارت میراث فرهنگی با هدف توسعه گردشگری هوشمند

توسعه دهندگان: وزارت میراث فرهنگی و همراه اول در امتداد هوشمندسازی صنعت گردشگری تفاهم نامه امضا کردند و مجوز اپراتور هوشمند گردشگری برای اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور صادر می شود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تفاهم نامه «مشارکت در گردشگری هوشمند» بین وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و همراه اول، با حضور اصحاب رسانه در محل سالن فجر این وزارتخانه اجرا شد.
با توجه به این که امروزه صنعت گردشگری بعنوان یکی از متنوع ترین و بزرگترین صنایع در جهان، با اهمیت ترین منبع درآمد و ایجاد فرصت های شغلی برای خیلی از کشورهای دنیا به حساب می آید، این صنعت که بعنوان موتور توسعه نیز از آن یاد می شود، می تواند با ایجاد بالاترین میزان ارزش افزوده بصورت مسـتقیم و غیرمسـتقیم سایر کارهای اقتصادی و فرهنگی را تحت تأثیر قرار دهد.
گردشگری هوشمند حاصل ترکیب دو حوزه گردشگری و ارتباطات فناوری اطلاعات (ICT) است که با بهره گیری از تکنولوژی های جدید و ایجاد یکپارچگی در ساختار و بستر منجر به تحقق اهداف کلان صنعت گردشگری خواهد شد.
بخشی از اهداف این تفاهم نامه شامل مشارکت در شکل گیری زیرساخت ها و مولفه های گردشگری هوشمند در کشور، مشارکت در ایجاد و توسعه زیرلایه های اطلاعاتی، همکاری جهت ایجاد و توسعه خدمات دیجیتال گردشگری مبتنی بر تحلیل داده و همکاری جهت ایجاد ارتباط بین حوزه های فیزیکی و دیجیتال در گردشگریست.
بر مبنای این تفاهم نامه و برآوردن اهداف آن، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متعهد شد که مجوز «اپراتوری هوشمند گردشگری» را برای همراه اول صادر کند.
در همین راستا بخشنامه ها، قوانین و رویه های لازم برای همکاری و هماهنگی تمامی سازمان ها، نهادها، دستگاه های نظارتی اجرائی و شرکت های زیرمجموعه دولتی و خصوصی فعال در زمینه گردشگری با اپراتور هوشمند گردشگری نیز تدوین می شود.
همراه اول نیز بعنوان دریافت کننده این مجوز، تامین زیرساخت ارتباطی، دیتاسنتر، سرور، تجهیزات ذخیره سازی و خدمات مبتنی بر رایانش ابری را در امتداد بندهای این تفاهم نامه و به جهت جمع آوری و نگهداری استاندارد کلان داده ها، در دستور کار قرار می دهد.
علاوه بر این، همراه اول از ظرفیت خود برای ایجاد بستر پرداخت الکترونیکی و کیف پول دیجیتال نیز آگاهی داده که به جهات ساماندهی پرداخت های خرد در زمینه گردشگری هوشمند، تخصیص هزینه سفر پرسنل و کارمندان دولت و سایر شرکتها و سازمان های متقاضی، هدفمندسازی یارانه های گردشگری و تبدیل رمز ارز به وجه رایج برای توریستهای خارجی قابل بهره برداری است.
حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول در این مراسم در پاسخ به سوالات اصحاب رسانه درباره جزئیات بیشتر این تفاهم نامه اظهار نمود: همراه اول در امتداد مسئولیت اجتماعی خود و توسعه خدمات دیجیتال و هوشمند در کشور، به این مقوله ورود کرده است.
وی اضافه کرد: این تفاهم نامه به دنبال ایجاد زیرساخت ها و پلت فرم های لازم برای پاسخگویی به نیاز گردشگران است و می خواهد تعامل لازم با بخش های مختلف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را بوجود آورد.
قائم مقام مدیرعامل همراه اول با اعلان اینکه در نهایت به دنبال ارائه خدمات آنلاین به همه گردشگران هستیم، اشاره کرد: این سرویس ها از سطح پایه که همان سیم کارت های گردشگریست تا ارائه هر نوع خدمات دیجیتال و هوشمند را در بر می گیرد که امیدواریم در نهایت، با برقراری این اتصالات در کل کشور، بستری برای توسعه گردشگری برقرار شود.
علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در ادامه اظهار نمود: همراه اول اقدامات بسیار خوبی در زمینه هوشمندسازی نظیر توسعه پلت فرم شاد در دوران کرونا انجام داده که نگاه مسئولیت اجتماعی به آنها داشته است.
وی اشاره کرد: تفاهم نامه امروز هم با پیگیری های ما و پیشنهادات متقابل به سرانجام رسیده و محورهای همکاری متقابل استخراج شده است که درصدد استفاده از ظرفیت های این اپراتور در زمینه های مختلف گردشگری هستیم و امیدواریم مردم از برکات آن بهره مند شوند.


منبع:

1400/12/27
11:55:00
5.0 / 5
869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد