توسعه دهندگان

موافقت اپل با تعمیر شخصی آیفون

موافقت اپل با تعمیر شخصی آیفون

توسعه دهندگان: شرکت اپل سرانجام به دارندگان آیفون و احیانا کامپیوتر مک اجازه می دهد خودشان دستگاهشان را تعمیر کنند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، برنامه "تعمیر سلف سرویس" که بتازگی از طرف اپل اعلام شده است، فروش قطعات برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ را از اوایل سال میلادی آینده شروع می کند. انتظار می رود مدت کوتاهی بعد این امکان برای کامپیوتر مک هم فراهم گردد.

این برنامه با تعویض متداول ترین قطعات آیفون شامل صفحه گوشی، باطری و دوربین شروع به کار می کند. اپل اعلام نمود قطعات بیشتر اواخر سال آینده عرضه خواهند شد.

جف ویلیامز، مدیر عملیاتی اپل اظهار داشت: این شرکت با مبادرت به فروش قطعات تعویضی که سالها کاربران خواهان آن بودند، می خواهد به دارندگان آیفون انتخاب بیشتر را در صورت ضروری بودن تعمیر دستگاهشان فراهم آورد. اپل این سرویس را به همه سفارش نمی کند.

در پست وبلاگ اپل آمده است: این سرویس برای تکنیسین هایی که دانش و تجربه تعمیر دستگاه الکترونیکی را دارند منظور شده است. برای بیشتر مشتریان، بهترین راه مراجعه به یک تعمیرکار معتبر است که قطعات اصلی محصولات اپل را دارد.

در حال حاضر اگر آیفون یا دستگاه دیگر ساخت اپل خراب شود، تنها راه تعمیر آن مراجعه به فروشگاه اپل یا مراجعه به فراهم کننده خدمات مجاز است که از طرف اپل تایید شده است.

اقدام اپل برای افزودن تعمیر سلف سرویس باتوجه به سابقه اپل در مخالفت با ابتکارهای دولت درباب دادن حق تعمیر دستگاه به مصرف کنندگان، اندکی حیرت انگیز است.

هنگامی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرائی را درباب رقابت امضا کرد و در آن از کمیسیون تجارت فدرال خواست شرکتهایی را که مانع حق مصرف کننده برای تعمیر دستگاهشان می شوند، ساماندهی کند، گروه تجاری که اپل در آن عضویت دارد، به شدت با این اقدام مخالفت کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، برنامه جدید تعمیر سلف سرویس ابتدا در آمریکا اجرا خواهد شد و کشورهای دیگر به تدریج در طول سال ۲۰۲۲ به این برنامه اضافه می شوند.

منبع:

1400/08/28
22:51:56
5.0 / 5
1125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد