اخطار چین به دولتی ها برای خروج از استخراج رمزارز

اخطار چین به دولتی ها برای خروج از استخراج رمزارز

به گزارش توسعه دهندگان چین به شرکتهای دولتی خود اخطار داد از استخراج رمزارز بیرون بروند و اعلام نمود درحال بررسی وضع اقدامات تنبیهی در چارچوب قیمت بالاتر برق برای شرکت هایی است که ممنوعیت دولت را نادیده می گیرند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، منگ وی، سخنگوی کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اعلام نمود این کمیسیون می خواهد با استخراج بیتکوین در ابعاد صنعتی و مشارکت شرکتهای دولتی در این حوزه روبرو شود. کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین هفته گذشته جلسه ویژه ای برگزار کرد و مسئولیت بزرگتری بر دوش استانها و شهرداری ها برای تحقیقات و پاکسازی شرکتهای دولتی که در استخراج رمزارز دست دارند، گذاشت.

پکن سال جاری به مقابله با استخراج کنندگان بیتکوین پرداخته و آنها را مسبب همه مسائل از اتلاف انرژی گرفته تا حوادث معادن زغال سنگ معرفی کرده است. چین که تلاش می کند اهداف کربن خنثی را عملی کند، نگران تأمین برق برای فصل زمستان آینده است و بر همین مبنا مقابله با استخراج کنندگان رمزارز را در سپتامبر تشدید کرد و به سراغ کسانی رفت که خویش را در پوشش محققان و تاسیسات ذخیره سازی دیتا پنهان می کنند تا به این فعالیت ادامه دهند. از آن زمان قیمت زغال سنگ ریزش کرده و تأثیر قیمتهای تنبیهی روی هزینه برق را مبهم تر کرده است.

کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی اعلام نمود چین یک مقام استان جیانگشی را به علت تخلفاتی همچون پشتیبانی از استخراج ارز مجازی اخراج کرد. شیائو یی متهم شد از قدرت خود برای معرفی و پشتیبانی از شرکتهایی که فعالیت های استخراج رمزارز انجام می دهند، سوءاستفاده کرده و همینطور رشوه دریافت است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیتکوین همسو با رمزارزهای دیگر پنج درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۰۹۷۱ دلار و ۵۶ سنت رسید. اتر ۶.۸ درصد کاهش داشت.

منبع:

1400/08/26
11:12:52
5.0 / 5
1201
تگهای خبر: توسعه , شركت , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد