توسعه دهندگان

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از گوشی اندرویدی انجام داد

اشتباهاتی که نباید هنگام استفاده از گوشی اندرویدی انجام داد

توسعه دهندگان: اشتباهاتی هنگام استفاده از گوشی های اندرویدی وجود دارد که ممکنست به کلاهبرداران برای نصب بدافزار و باج افزار کمک کند و برای جلوگیری از این اتفاق، لازم است از این اشتباهات خودداری کنید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، اگر از یک تلفن اندرویدی استفاده می کنید، توجه به آنچه دانلود می کنید و برنامه هایی که به اطلاعات خصوصی شما دسترسی دارند، مهم می باشد. اندروید بعنوان محبوب ترین سیستم عامل گوشیهای هوشمند در جهان، توجه هکرها، کلاهبرداران و تبلیغ کنندگان را به خود جلب می کند. به غیر از بدافزار، برنامه های بی شماری وجود دارند که با نمایش مداوم تبلیغات درآمدزایی می کنند و موجب کاهش سرعت گوشی می شوند. وب سایت گجت نیوز به اشتباهاتی که هنگام استفاده از تلفن های اندرویدی به کلاهبرداران کمک می نماید، اشاره نموده است.
نگه داشتن نرم افزارهای bloatware هنگام خرید گوشی جدید
نرم افزارهای Bloatware (نرم افزارهایی که در ازای کارایی و سود اندک، فضا و منابع زیادی را مصرف می کنند) بسادگی فضا را اشغال می کنند و حتی ممکنست موجب ایجاد مشکلات پایداری شوند. در صورت امکان، همیشه بلافاصله بعد از خرید یک گوشی جدید، آنها را از گوشی حذف کنید. همچنین، تعدادی از برنامه های کمتر شناخته شده به اجبار روی گوشی نصب می شوند که می توانند تبلیغات نشان دهند، دستگاه شما را ردیابی کنند و حتی فهرست مخاطبین شما را بدزدند.
ایمن نکردن گوشی اندرویدی در مقابل سرقت
هر زمان که یک تلفن هوشمند اندرویدی جدید خریداری می کنید، سرویس Google's find device را فعال کنید. این به شما کمک می نماید گوشی خودرا در صورت گم شدن یا دزدیده شدن ردیابی کنید. برای اینکه سارقان دیگر فقط به دستگاه شما علاقه ندارند، بلکه مشتاق به سرقت اطلاعات شما نیز هستند. همچنین، با تغییر تنظیمات، صفحه قفل را ایمن کنید تا هیچ کس نتواند بدون وارد کردن رمز عبور، داده تلفن همراه را غیرفعال کرده و یا دستگاه را خاموش کند.
بررسی نکردن فهرست برنامه های دانلودشده در تنظیمات
مرور فهرست برنامه های دانلودشده در تنظیمات را به یک عادت تبدیل کنید. خیلی از بدافزارها یا جاسوس افزارها وجود دارند که آیکونی ایجاد نمی کنند و بسادگی داخل گوشی شما پنهان می شوند. بررسی کل فهرست برنامه های دانلودشده ممکنست به شما کمک نماید برنامه های ناشناخته را شناسایی کنید.
عدم حذف برنامه های قدیمی یا استفاده نشده
اگر مدتی است از برنامه ای استفاده نکرده اید، بهتر است آنرا حذف کنید. همین طور اگر تعدادی از برنامه های قدیمی در گوشی شما وجود دارد، آنها را نیز حذف کنید. نگه داشتن برنامه های قدیمی یا استفاده نشده فقط حافظه را اشغال می کند و همین طور از آنجا که این برنامه ها به روز نمی شوند، ممکنست موجب بروز بدافزار شوند.
استفاده از رمز عبور یکسان برای حساب گوگل و بروزرسانی نکردن
همیشه رمز عبور حساب گوگل خودرا بصورت دوره ای تغییر دهید. تغییر رمز عبور از شما در صورت نقض حریم خصوصی محافظت می کند.
اجازه نصب برنامه های شخص ثالث از منابع ناشناس
به شدت سفارش می شود که امکان نصب برنامه را از منابع ناشناس در منوی تنظیمات غیرفعال کنید. این گزینه از نصب مخفیانه برنامه ها و همین طور از نصب برنامه های منابعی غیر از گوگل پلی جلوگیری می کند.
استفاده از فایل های APK برای نصب برنامه ها
اگر نمی دانید فایل های APK چگونه کار می کنند، بسیار سفارش می شود که برنامه ها را فقط از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. برنامه های زیادی وجود دارند که در گوگل پلی یافت نمی شوند و باید با دانلود فایل APK نصب شوند. با این وجود، این کار خطرات خاص خودرا دارد، برای اینکه این برنامه ها توسط گوگل تأیید نشده اند.
نخواندن شرایط و ضوابط، مجوزها پیش از دانلود برنامه ها
خواندن مجوزهای مورد نیاز و شرایط را پیش از دانلود یک برنامه، به یک عادت تبدیل کنید. هر زمان که برنامه ای مجوزهای بیش از اندازه درخواست می کند، باید صحت برنامه را زیر سوال ببرید. بعنوان مثال، یک برنامه برای عوض کردن صفحه گوشی، ممکنست به دسترسی به گالری شما نیاز داشته باشد، اما نباید برای دسترسی به دفترچه تماس یا میکروفون شما درخواست دهد.
منبع:

1400/08/24
23:38:00
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: برنامه , خرید , دانلود , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد