توسعه دهندگان

لغو اجازه فعالیت چاینا تلکام در آمریکا

لغو اجازه فعالیت چاینا تلکام در آمریکا

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در جهت تلاش ها برای پاکسازی بازار آمریکا از شرکتهای فناوری چین تحت لوای امنیت ملی، به لغو مجوزهای شرکت چاینا تلکام امریکاس رای داد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این سازمان در نشست ماهانه خود با چهار رای موافق و بدون هیچ رای مخالفی تصمیم گرفت اجازه فعالیت چاینا تلکام امریکاس که از سال ۲۰۲۰ در اختیار این واحد چاینا تلکام بوده است را لغو کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا اظهار نمود مالکیت چاینا تلکام امریکاس ریسک های امنیت ملی و اجرایی قابل توجهی را برانگیخته است.

این کمیسیون از سال ۲۰۱۹ ضد شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی هواوی اقدام نمود. فعالیت چاینا موبایل را در بازار آمریکا ممنوع کرد و برای خاتمه دادن به مجوزهای فعالیت چاینا یونیکام امریکاس، پسیفیک کورپ و زیرمجموعه اش کام نت اقدام نمود. این سازمان در ژوئن ممنوعیت محصولات پنج شرکت چینی شامل هواوی و شرکتهای سازنده دوربین مراقبتی شامل هانگژو هایک ویژن دیجیتال تکنولوژی و داهوا تکنولوژی را پیشنهاد کرد.

این اقدامات منعکس کننده تنشهایی است که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بین دو کشور به وجود آمد و در دوران ریاست جمهوری جو بایدن همچنان ادامه پیدا کرده است. منازعات بر سر تجارت، امنیت سایبری، حقوق بشر، رقابت نظامی و سرنوشت تایوان و هنگ کنگ افزوده شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون ارتباطات فدرال اعلام نمود که حضور چاینا تلکام در آمریکا فرصت هایی را برای افزایش فعالیتهای سایبری تحت حمایت دولت چین شامل جاسوسی اقتصادی و اختلال و تغییر مسیر ترافیک ارتباطات فراهم می آورد. چاینا تلکام اعلام نموده که این شرکت یک کسب و کار مستقل در آمریکاست و تحت کنترل دولت چین قرار نمی گیرد.

طبق اطلاعات چاینا تلکام، این شرکت به ۳۷۰ میلیون مشترک موبایل خدمات رسانی کرده و ۱۶۸ میلیون مشترک پهنای باند داشته است. طبق گزارش سال قبل سنای آمریکا، این شرکت به همراه چاینا موبایل و چاینا یونیکام بازار مخابرات چین را تحت اختیار دارند.

منبع:

1400/08/05
20:00:09
5.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد