توسعه دهندگان

بازگشت مدیر مالی هواوی به کار بعد از آزادی

بازگشت مدیر مالی هواوی به کار بعد از آزادی

به گزارش توسعه دهندگان منگ وانژو، مدیر مالی هواوی که به مدت سه سال در کانادا برای پیشگیری از استرداد به آمریکا مبارزه کرد، روز دوشنبه به محل کار خود در دفتر مرکزی این غول فناوری چینی در شنزن بازگشت.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، خانم منگ که دختر رِن ژنگفی، موسس هواوی است، مدت سه هفته قرنطینه ای که بعد از بازگشت به شهر شنزن باید سپری می کرد را به انتها رساند. وی در زمان ورود به فرودگاه با استقبال گرم مردمی روبرو شده بود که شعارهای میهن پرستانه سرمی دادند.

مدیرمالی هواوی در صحبت هایی که در یک مراسم داخلی در هواوی داشت و بصورت آنلاین پخش گردید، اظهار داشت: طی سه سال قبل بااینکه با مشکلاتی روبرو بودیم اما بر موانع چیره شدیم و تیم ما با شجاعت بیشتر و بیشتری مبارزه کرد.

درخواست آمریکا برای استرداد وی به منشا اصلی اختلاف بین پکن و واشنگتن تبدیل گشته بود و مقامات چینی اعلام کردند این پرونده حل و فصل شد تا به به انتها رسیدن بن بست دیپلماتیک کمک نماید.

در پی صدور حکم دادگاهی در نیویورک برای دستگیری وی به بهتان پنهان کردن تلاشهای شرکتهای در رابطه با هواوی برای فروش تجهیزات به ایران و نقض تحریمهای آمریکا، خانم منگ دسامبر سال ۲۰۱۸ در ونکوور دستگیر شد.

بر اساس گزارش رویترز، وی بعد از سپری کردن بیش از ۱۰۰۰ روز بازداشت خانگی در کانادا، ماه گذشته بعد از اینکه با دادستانهای آمریکایی برای حل و فصل پرونده کلاهبرداری بانکی مقابل وی به توافق رسید، اجازه یافت به چین برگردد. همزمان دو کانادایی که درست چند روز بعد از دستگیری خانم منگ، در چین دستگیر شده بودند آزاد شده و روز شنبه به کلگری بازگشتند و مورد استقبال جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا قرار گرفتند. نیکول بوکمن، دادستان موقت آمریکا اظهار کرده بود منگ مسئولیت نقش اصلی در ارتکاب طرحی برای فریب دادن یک موسسه مالی جهانی را برعهده گرفته است. اما هوآ چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت: اتهامات مقابل منگ ساختگی و با هدف سرکوب صنایع فناوری پیشرفته این کشور بوده است.

منبع:

1400/08/04
22:02:55
5.0 / 5
1133
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد