کارشناس خرید ارز دیجیتال کلاهبردار از آب درآمد

کارشناس خرید ارز دیجیتال کلاهبردار از آب درآمد

به گزارش توسعه دهندگان رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت فردی که در پوشش خرید ارز دیجیتال مبادرت به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، اطلاع داد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی درباره دستگیری این فرد اظهار داشت: مدتی قبل یکی از شهروندان به پلیس فتا رجوع و اعلام نمود که چندی قبل از راه فضای مجازی با فردی که خویش را متخصص و کارشناس خبره ارزهای دیجیتال مطرح کرده بود، آشنا شده و این فرد مدعی شده که می تواند با خرید ارز دیجیتال طی مدتی کوتاه سود کلانی به مالباخته پرداخت کند.
وی افزود: شاکی هم بعد از مدتی به این فرد اعتماد کرده و سه میلیاردریال از سرمایه اش را در اختیار این فرد قرار داده است، اما بعد از واریز وجه دیگر هیچ پاسخی به تماسهای شاکی نداده و در این هنگام بوده که متوجه شده مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
گودرزی با اشاره به اینکه رسیدگی به این مورد با فوریت در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت، اظهار داشت: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی و بهره گیری از مهندسی معکوس موفق به شناسایی متهم این پرونده شده و بعد از دریافت مجوز از مقام قضایی این فرد را در مخفیگاهش در یکی از مناطق جنوبی شهر تهران دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل کردند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: متهم بعد از دستگیری تحت بازجویی قرار گرفت و در جریان آن به جرم خود یعنی کلاهبرداری از شهروندان در پوشش کارشناس خبره بازار رمز ارز اعتراف کرد.
وی با اشاره به اینکه متهم بیشتر از هشت میلیاردریال به همین شیوه از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، اظهار داشت: همینطور تا کنون و در جریان رسیدگی به این پرونده ۱۴ شاکی شناسایی شده اند و اقدامات برای شناسایی دیگر شکات و مالباختگان همچنان در دستور کار قرار درد.
به قول گودرزی، برای متهم پرونده ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.1400/08/03
09:02:14
5.0 / 5
1081
تگهای خبر: بازار , تخصص , خرید , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد