پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل برگزار شد

پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل برگزار شد

به گزارش توسعه دهندگان نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل، معاونان، مدیران ایرانسل و با میزبانی از اهالی رسانه برگزار گردید.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل، با یادی از مرحوم مهدی بگلری و مرحومه زهرا حاجیان از خبرنگاران پرکار عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات، فقدان این دو عزیز را به همکاران شان و اصحاب رسانه تسلیت گفت.
وی در ادامه اضافه کرد: ایرانسلی یکی از بزرگترین و موفق ترین سرمایه گذاری های خارجی در کشور بوده و ماحصل آن شکل گیری یک اپراتور جدید، شکستن انحصار و خارج شدن از یک عرصه بدون رقابت به یک عرصه رقابتی عرضه سرویس و خدمات بوده است. حالا می توانیم به وضوح نتیجه این مشارکت و رقابت را در عرضه سرویسهای متنوع به مشترکان خود ببینیم و سایر بازیگران این عرصه هم توانستند سرویس بهتری به مشترکان ارائه نمایند و زیرساخت های ارتباطی کشور توسعه جدی پیدا کند. اگر این نوع فعالیت و این سرمایه گذاری و این بازیگران نبودند، در شرایط کرونا خیلی از فعالیتهایی که انجام شد امکان پذیر نبود.
مدیرعامل ایرانسل در ادامه این مراسم، با تبریک به دکتر زارع پور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمادگی ایرانسل برای پیشبرد اهداف وزارت ارتباطات در توسعه خدمات الکترونیک، توسعه تحول دیجیتال، توسعه اقتصاد دیجیتال و … را بیان کرد.
مدیرعامل ایرانسل ضمن اشاره به آمار و ارقامی از وضعیت فعلی ایرانسل، اظهار داشت: ایرانسل حالا بیشتر از ۴۲ میلیون مشترک اینترنت همراه و بیشتر از ۷۳۰ هزار مشترک اینترنت ثابت دارد.
عباسی آرند اضافه کرد: نزدیک به ۳۳ هزار روستا زیر پوشش خدمات ایرانسل قرار دارند که بیشتر از ۱۴ میلیون جمعیت را شامل می شوند. همینطور برپایه گزارش وزارت ارتباطات، پوشش نسل سه و چهار ایرانسل در روستاها از سایر اپراتورها پیشی گرفته است. در یکسال اخیر، ۱۶۴۲ روستا توسط ایرانسل به تکنولوژی نسل دو، ۱۲۹۰ روستا به تکنولوژی نسل سه و ۳۹۵۷ روستا به تکنولوژی نسل چهار اینترنت پرسرعت همراه تجهیز شده اند.
مدیرعامل ایرانسل بیان داشت: هم اکنون نسبت به ابتدای راه اندازی اینترنت پهن باند (مهرماه ۱۳۹۳)، سرانه دیتای همراه مشترکان ایرانسل ۴۰ برابر و ترافیک روزانه دیتای همراه هم ۵۰۹ برابر شده است. مشترکان ایرانسل امروز سرعتی ۱۱۸ برابر را تجربه می کنند و به رکورد مصرف ۱۶/۸ پتابایت دیتا در یک روز رسیده اند که عدد بسیار بزرگی در مقیاس اپراتورهای منطقه و جهان است.
وی اضافه کرد: از فعالیتهای جدی ایرانسل پارسال این است که هسته مرکزی شبکه ایرانسل به نسل پنج تجهیز شده و در کل کشور می توانیم خدمات مبتنی بر این نسل را عرضه نماییم. ایرانسل نخستین اپراتور عرضه دهنده 5G در کشور است که از آغاز مردادماه ۹۹ تا کنون، ۷ سایت تجاری نسل پنج تلفن همراه در کشور راه اندازی کرده است و الان در شبکه ایرانسل ۴۰۰ هزار گوشی با قابلیت دریافت نسل پنج فعال است.
عباسی آرند عنوان کرد: ایرانسل در زمینه فعالیتهای سرمایه گذاری و مسؤولیت اجتماعی، اقدام هایی همچون مرکز خدمات مشتریان ویژه ناشنوایان، کاشت ۱۲ هزار و ۶۰۰ اصله نهال، اهدای کپسول اکسیژن، مواد ضدعفونی و ماسک، اهدای بسته دیتای مجانی به اقشار مختلف، راه اندازی مدارس در مناطق محروم و سیل زده را انجام داده است.
مدیرعامل ایرانسل خاطرنشان کرد: ایرانسل در ۸ شهر دیتاسنتر با ظرفیت ۱۴۸۷ رک دارد و راه اندازی سه مرکز داده جدید در شهرهای کرج و مشهد و اصفهان با ظرفیت ۲۴۰ رک را در مراحل پایانی اجرا و راه اندازی دارد تا مجموع ظرفیت مراکز داده ایرانسل به بیشتر از ۱۷۰۰ رک برسد.
در ادامه دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مهندس محسن یوسف پور معاون کسب و کار سازمانی ایرانسل، رویکردها، فعالیت ها و محصولات ایرانسل در جهت تحقق تحول دیجیتال در لایه های مختلف را توضیح دادند.
از جمله این محصولات و راهکار ها میتوان بازار دیجیتال ایرانسل ویژه تبادل API، راهکار ابری ایرانسل، «واکه» بعنوان یک راهکار بی سیم بر پایه فناوری push to talkover cellular، پلت فرم های تبلیغی ایرانسل و … را نام برد که در جهت ایجاد زیست بوم دیجیتال بوجود آمده اند.
مهندس باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل در توضیح زیست بوم دیجیتال ایرانسل، ضمن اشاره به سوپر اپلیکیشن ایرانسل من، از ۴۶/۵ میلیون نصب این اپلیکیشن، بیشتر از ۱۵/۵ میلیون کاربر فعال ماهانه، ۲۴۰ میلیون تراکنش در سال و قرار گرفتن در میان سه اپلیکیشن محبوب ایرانی اطلاع داد. ایرانسل من حالا تجربه زندگی دیجیتال را برای کاربران فراهم نموده و پشتیبانی از شرکتهای نوپا، پیاده سازی سریع فنی، مدلهای درآمدی متنوع، ایجاد حس وفاداری در مشترک و … از خصوصیت های آن است.

1400/07/30
11:50:56
5.0 / 5
1060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد