فیسبوک تغییر نام می دهد

فیسبوک تغییر نام می دهد

سایت Verge به نقل از منابع آگاه آگاهی داد شرکت شبکه اجتماعی فیسبوک می خواهد نامش را تغییر داده و هفته آتی نام جدیدی را اعلام نماید.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سایت Verge آگاهی داد مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک می خواهد در کنفرانس سالانه کانکت این شرکت که ۲۸ اکتبر برگزار می شود، درباره تغییر نام صحبت کند اما این برنامه ممکنست زودتر اعلام گردد. فیسبوک در واکنش به این خبر اعلام نمود درباره شایعات اظهارنظر نمی کند.

این خبر در شرایطی اعلام می شود که فیسبوک با تفحص فزاینده دولت آمریکا درباب شیوه های کسب و کارش روبرو شده است. نمایندگان هر دو حزب این شرکت را به ستوه آورده اند که حاکی از خشم فزاینده در کنگره نسبت به فیسبوک است.

تغییر برند، اپلیکیشن شبکه اجتماعی فیسبوک را یکی از محصولات بسیار در کنار اینستاگرام، واتساپ و آکیلیوس می سازد که تحت کنترل این شرکت مادر قرار دارند.

تغییر برند با هدف توسعه خدمات، برای شرکتهای "سیلیکون ولی" غیرمتداول نیست.

گوگل آلفابت را بعنوان یک شرکت هولدینگ در سال ۲۰۱۵ تاسیس کرد تا فراتر از کسب وکار جست و جو و تبلیغات توسعه پیدا کرده و بر کسب و کارهای دیگری از واحد خودروی خودران و فناوری سلامت تا فراهم کردن خدمات اینترنت در مناطق دوردست نظارت کند.

اقدام برای تغییر برند همین طور منعکس کننده تمرکز فیسبوک به ساخت متاورس است؛ دنیای آنلاینی که در آن افراد می توانند از دستگاههای مختلف برای حرکت و ارتباط در یک محیط مجازی استفاده کنند.

فیس بوک در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده سرمایه گذاری سنگینی کرده و می خواهد حدود سه میلیارد کاربر خودرا بوسیله دستگاهها و اپلکیشنهای گوناگون وصل کنند. این شرکت برای مساعدت با ساخت متاورس، می خواهد ۱۰ هزار شغل در اتحادیه اروپا در پنج سال آینده بوجود آورد.

زاکربرگ از ژوییه درباره متاورس صحبت کرده است. این کلمه که اولین بار سه دهه پیش در یک رمان تخیلی بکار برده شد، توسط شرکتهای فناوری دیگر مانند مایکروسافت هم اشاره شده است.

بر اساس گزارش رویترز، سایت Verge اعلام نموده که نام احتمالی ممکنست با Horizon ارتباط داشته باشد. فیسبوک بتازگی پلت فرم بازی واقعیت مجازی در دست توسعه خودرا از Horizon به Horizon World تغییر نام داد.
1400/07/29
22:26:35
5.0 / 5
1120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد