توسعه دهندگان

شوک کمبود قطعه به بازار کامپیوتر شخصی

شوک کمبود قطعه به بازار کامپیوتر شخصی

توسعه دهندگان: فروش جهانی کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به علت کمبود قطعات و موانع لجستیکی با کندترین نرخ از شروع پاندمی تابحال رشد کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، فروش جهانی کامپیوتر های رومیزی، نوت بوک و ورک استیشن در سه ماهه سوم سال میلادی جاری ۳.۹ درصد رشد کرد و به ۸۶.۷ میلیون دستگاه در مقایسه با ۸۳.۴ میلیون دستگاه در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ رسید.

شرکت تحقیقاتی IDC اعلام نمود بازار آمریکا برای اولین بار از سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ که پاندمی ویروس کرونا شیوع یافت، رشد منفی پیدا کرد و میزان فروش در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به میزان ۷.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد.

بزرگترین فروشنده کامپیوتر شخصی در سه ماهه سوم سال جاری لنوو بود که نرخ رشد ۳.۱ درصدی بر اساس سالانه داشت و ۱۹.۷۷۳ میلیون دستگاه کامپیوتر فروخت. بعد از آن شرکت HP با فروش ۱۷.۵۹۵ میلیون دستگاه کامپیوتر در رتبه دوم قرار گرفت با این همه فروش این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۸ درصد رشد منفی داشت.

فروش دل تکنولوژیز با کمک رشد بازارهای درحال توسعه، حدود ۲۷ درصد افزوده شد که بیشترین افزایش را در بین پنج فروشنده بزرگ کامپیوتر شخصی داشت و این شرکت در رتبه سوم قرار گرفت. اپل که یکی از منعطف ترین زنجیره های تأمین را دارد، فروشش بر اساس سالانه ۱۰ درصد رشد کرد و این شرکت را در رتبه چهارم پنج فروشنده بزرگ کامپیوتر شخصی قرار دارد. ایسوز با فروش ۶.۰۲۸ میلیون دستگاه در رتبه پنجم قرار گرفت. فروش این شرکت بر اساس سالانه ۳.۶ درصد رشد داشت.

شیوع پاندمی به فراگیر شدن دورکاری و تحصیل از راه دور منجر گردید و در نتیجه تقاضا برای محصولات الکترونیکی را افزایش داد و فروش هر سه ماهه تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ رشد دو رقمی را تجربه نمود و کمبود قطعات را تشدید کرد و تأمین سفارشها و افزایش ظرفیت را با مشکل روبرو ساخت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جیتش اوربانی، مدیر تحقیقات دنبال کننده های موبایل و دستگاه مصرفی در شرکت IDC در اینباره اظهار داشت: صنعت کامپیوتر شخصی همچنان با چالشهای عرضه و لجستیک درگیر است و متاسفانه این مسائل در ماه های اخیر بهبود چندانی نداشته اند. برخی از فروشندگان اولویت فروش در بازارهای مختلف بازنگری کرده اند و به بازارهای نوظهور اجازه داده اند رشدشان را حفظ کنند در حالیکه نرخ رشد بازارهای توسعه یافته آهسته شده است.

منبع:

1400/07/23
09:17:25
5.0 / 5
1358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد