عرضه اینترنت مجانی برای دانشجویان و اساتید دانشگاه ها

عرضه اینترنت مجانی برای دانشجویان و اساتید دانشگاه ها

به گزارش توسعه دهندگان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عرضه اینترنت مجانی به اساتید دانشگاه ها، معلمان و دانشجویان در شروع سال جدید تحصیلی اطلاع داد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در مراسم بازگشایی مدارس، بیان نمود: طبق قولی که به وزارت آموزش و پرورش دادیم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمام قد در کنار نظام تعلیم و تربیت کشور است که بتوانیم حداکثر استفاده را از این فرصت نماییم. در واقع ما تهدید تعطیلی مدارس را به فرصت تبدیل کردیم.
وی تصریح کرد: همچون سال گذشته، ترافیک نرم افزار «شاد» سال جاری هم برای دانش آموزان و معلمان مجانی است. در کنارش بسته های ترافیک رایگانی هم بعنوان هدیه وزارت ارتباطات برای اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و معلمان در نظر گرفتیم که طی همین هفته به شکل آنلاین از راه سامانه ictgifts.ir عرضه می شود.
به گفته زارع پور، برای اساتید دانشگاه ها ۶۰ گیگ، برای معلمان ۴۰ گیگ و برای دانشجویان ۳۰ گیگ اینترنت مجانی ۶ ماهه در نظر گرفته شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به نمایندگی از هیات دولت در مراسم شروع سال تحصیلی در دبیرستان فرزانگان منطقه یک حضور یافته بود، در بخشی از سخنان خود به فضای مجازی و فرصت های بی نظیر آن اشاره نمود و اظهار داشت: شتاب تحولات این فضا بسیار اعجاب انگیز است و فرصتهای بی نظیری را برای تسهیل زندگی بشر فراهم نموده است.
زارع پور ضمن اشاره به همه گیری کرونا در بهمن ۱۳۹۸ اضافه کرد: در همین زمان با تلاش جوانان نخبه و متخصص ایرانی و فراهم شدن زیرساخت های فناورانه لازم همچون نرم افزارهای مختلف آموزش الکترونیک مثل برنامه شاد، تلاش شد که نظام تعلیم و تربیت گرفتار وقفه نشود؛ البته هر زیرساختی در ابتدا با مشکلاتی همراه می باشد که با گذشت زمان رفع می شود.
وی به چالش های فضای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از چالش های این حوزه مشغولیات کاذب و تلف کردن ساعتهای باارزش وقت است که سبب فردگرایی و عدم توسعه مهارت های اجتماعی می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور سوالی را خطاب به دانش آموزان طرح کرد و از آنان خواست تا مهترین فرصت ها و چالش های فضای مجازی را برشمرند و راهکارهای لازم جهت استفاده حداکثری از مزایای این فضا و مقابله با آفت های آنرا عرضه کنند.1400/07/04
10:55:34
5.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد