توسعه دهندگان

نسخه جدید شاد رونمایی گردید

نسخه جدید شاد رونمایی گردید

به گزارش توسعه دهندگان در حالیکه به قول سرپرست وزارت آموزش و پرورش، سال جدید تحصیلی هم با سامانه شاد شروع می شود و نسخه جدید این اپلیکیشن رونمایی شده، واکسیناسیون معلمان حدودا تمام شده و واکسیناسیون دانش آموزان هم اخیرا شروع شده است و میتوان انتظار داشت در ماه های آینده، در کنار ادامه روند آموزش مجازی، مدارس آموزش حضوری را هم کلید بزنند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سال قبل تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان، با حضور کرونا در کشور، سالی تمام مجازی بود که با استفاده از امکانات اینترنتی و سامانه های آموزشی، باوجود مشکلات زیرساختی و البته عدم دسترسی ۱۰۰ درصدی تمامی دانش آموزان به اینترنت یا ابزارهای الکترونیکی ازجمله تلفن همراه و تبلت به پایان رسید. اما در شرایطی که واکسیناسیون در ایران سرعت گرفته و این روزها دیگر افراد ۱۸ ساله هم می توانند واکسن بزنند، در نحوه بازگشایی دانشگاه ها و مدارس ابهام وجود دارد.
از طرفی خیلی از اساتید دانشگاهی، معلمان و والدین تا کنون موفق به دریافت حداقل یک دوز واکسن شده اند، از سوی دیگر، هنوز واکسیناسیون به صورت کامل اجرایی نشده است. همینطور باآنکه در این زمان، کمتر خبری از بیماری کودکان و نوجوانان به بیماری کووید ۱۹ انتشار یافت، اما با عنایت به ضرورت واکسیناسیون همگانی برای مصونیت کامل در جامعه، نمی توان احتمال ناقل شدن این قشر را نادیده گرفت و همین مبحث سبب شده سال جدید هم، حداقل در ابتدا، با آموزش مجازی همراه باشد، هرچند اخیرا واکسیناسیون دانش آموزان هم شروع شده است.
بدین منظور علیرضا کاظمی- سرپرست آموزش و پرورش- در بازدید از مرکز مانیتورینگ پلت فرم شاد اظهار نمود که امسال هم سال تحصیلی را با شاد آغاز می کنیم. او اظهار داشت: امکان دارد مدارس کم جمعیت در مناطق دوردستی که زیر پوشش فضای مجازی نیستند یا به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیشتر از ۶۰ درصد دانش آموزان، مهر را با شاد آغاز می کنند.
کاظمی همینطور تصریح کرد: علاوه بر این، اقدامات بسیار زیادی انجام می دهیم که ضریب نفوذ بهره برداری دانش آموزان را در حوزه شاد هم با تهیه تبلت و دستگاههای متناسب و هم با ایجاد زیرساخت های فناورانه در اقصی نقاط کشور فراهم نماییم. امکان دارد بخشی از کشور زیر پوشش شبکه ملی اطلاعات نباشد و یا اگر هست، کیفیت و سرعت مناسبی ندارد. بدین منظور جلساتی با وزیر ارتباطات داشتیم و قول های مناسبی دادند و در شورایعالی فضای مجازی هم مبحث در دستور کار است.
شناسایی کنش گران و فعالان زیست بوم آموزش
سید ستار هاشمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در اولین جلسه کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش آموزان، اظهار داشت: استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و ایجاد رقابت و تعامل سازنده بین پلت فرم های داخلی باعث توسعه و پیشرفت تولیدات داخلی و پیشگیری از گرایش کاربران به سمت سامانه های غیربومی می شود. بررسی و صدمه شناسی سامانه های آموزش الکترونیکی از منظر فنی و راهکارهای حل آن ها می تواند منجر به بهبود کیفی و افزایش رضایت کاربران شود.
هاشمی با تاکید بر شناسایی همه کنش گران و فعالان زیست بوم آموزش در کشور و لزوم استفاده از نظرات و راهکارهایشان، خاطرنشان کرد: نظام نامه یادگیری الکترونیکی آموزش عالی همچون اسنادی است که می تواند در این راه راهگشا باشد. علاوه بر این، طراحی اجبار ها از نظر فنی، مستندات و استانداردهای در رابطه با سامانه های مدیریت یادگیری (LMS) به منظور بهبود خدمات و افزایش اثربخشی آموزشی باید مدنظر قرار گیرد. محتوای خوبی در این زمان در زمینه آموزش های مجازی ساخته شده است که میتوان با شناسایی و به اشتراک گذاری آنها، برای تحقق عدالت آموزشی از آنها بهره برد.
قابلیت سامانه شاد برای آموزش ایرانی ها خارج از کشور
همینطور علی باقرزاده -رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارت آموزش وپرورش- با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۲ میلیون دانش آموز الان در سامانه شاد عضو هستند، اظهار داشت: با شروع سال تحصیلی جدید اوج گیری ترافیک مصرفی هم زمان با استفاده از سامانه شاد و سایر سکوهای آموزش الکترونیکی قابل پیشبینی است.
او همینطور تصریح کرد: در صورت تأمین همه اجبار ها و استانداردها در سامانه های آموزش الکترونیکی، این روش فقط حدود نیمی از کیفیت و اهداف آموزش حضوری را فراهم خواهد نمود. سامانه شاد، متناسب با شرایط اضطراری همه گیری کرونا توسعه داده شده و کیفیت و کمیت خدمات آموزشی در آن به مرور ارتقا یافته است و این سامانه می تواند بعنوان یک پلت فرم رسمی برای آموزش ایرانی ها خارج از کشور هم استفاده گردد.
نسخه جدید اپلیکیشن شاد رونمایی شد
مراسم رونمایی رسمی از نسخه جدید پلت فرم آموزشی شاد بامداد امروز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار گردید. علیرضا کاظمی -سرپرست وزارت آموزش و پرورش- در این مراسم با اشاره به اینکه خوشحالم در آستانه سال تحصیلی جدید شاهد رونمایی از این اپلیکیشن هستیم، اظهار نمود: این رونمایی برگرفته از تجربه ای پرارزش و دو ساله بشمار می رود که حاصل تلاشهای همراه اول است.
وی با تاکید بر این که ما در وزارت آموزش و پرورش، همراه اول را بخشی از نظام تعلیم و تربیت می دانیم، تصریح کرد: به سهم خودم از تیم طراحی و توسعه دهنده شاد تشکر می کنم؛ «شاد» امروز یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران کرونا است و در شرایط فعلی بعنوان شبکه اصلی آموزش و در پساکرونا هم بعنوان بخش مکمل در کنار سیستم تعلم و تربیت خواهد بود.
مهدی اخوان بهابادی- مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران هم در این مراسم با اشاره به اینکه سال جاری هم مانند سال قبل تأمین زیرساخت های موردنیاز «شاد» را به بهترین شکل انجام دادیم، اظهار نمود: خداوند را شاکریم که بزرگترین نعمتش که همانا خدمت به بندگانش است را به ما عنایت کرده است. «شاد» پیشرفت هایی به نسبت سال قبل با هدف ارتقای سطح کیفیت داشته است که نسخه جدید آن همزمان با بازگشایی مدارس، قابل استفاده توسط کاربران خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه استفاده از شاد برای تمامی کاربرانی که از سیم کارت همراه اول استفاده می نمایند مجانی است، اشاره ای به ظرفیت مرکز مانیتورینگ آن داشت و اظهار داشت: چندی قبل که سرپرست وزارت آموزش و پرورش از مرکز مانیتورینگ شاد در بخش مرکز مانیتورینگ پلت فرم های دیجیتال همراه اول بازدید کردند، در جریان ظرفیت های این مرکز شبانه روزی قرار گرفتند که به منظور رسیدگی آنی به مشکلات و نقصها فنی احتمالی در بستر خدمت رسانی شاد بوجود آمده است.
اخوان بهابادی به تصمیم اخیر شورای عالی فضای مجازی هم اشاره و بیان نمود: طی چند روز آینده فراخوانی را خواهیم داشت تا تمامی جوانان خوش ذوق و ظرفیت استارت آپی کشور که پتانسیل طراحی و عرضه خدمات در رابطه با فضای آموزش و پرورش کشور را دارند، اعلام آمادگی کرده و آنها را به صورت تجمیعی گرد هم آوریم و در نهایت بتوانیم سرویس هایشان را با کسب مجوزهای لازم از وزارت آموزش و پرورش، روی پلت فرم شاد فعال نماییم.
در جریان این مراسم که نسخه جدید شاد که در جهت پایداری بیشتر و ارتقای کیفیت در سرویس دهی رونمایی گردید، دارای قابلیت های کلیدی نظیر داشبوردهای مدیریتی ویژه برای نظارت هر چه بیشتر مدیران مدارس بر کیفیت آموزشی، امکان برقراری مکالمات گروهی با هدف افزایش سرعت ارتباطی بین دانش آموزان و معلمان، اضافه شدن موتور جست وجوگر شادبین، طراحی رابط کاربری جدید با هدف ماندگاری و حضور هر چه بیشتر دانش آموزان و فعالیت مرکز مانیتورینگ هفت در بیست و چهار این پلت فرم است.
همینطور محمدامین ابطحی- نماینده تام الاختیار مدیرعامل همراه اول در پروژه شاد هم حین رونمایی از نسخه جدید این پلتفرم، گزارشی اجمالی به شرح ثبت رکورد ۴۰۳ گیگابیت بر ثانیه توسط این سرویس آموزشی، تبادل ۴۷ میلیارد پیغام و ۱۷ میلیارد فایل بر بستر شاد، احراز هویت ۹۹ درصد مدیران ۹۸ درصد معلمان و ۸۶ درصد دانش آموزان، نصب ۲۴ میلیونی اپلیکیشن با ثبت ۲۲ میلیون شماره یکتا، ثبت رکورد برقراری روزانه یک میلیون تماس صوتی و تصویری بین معلمان و دانش آموزان و مواردی از این قبیل داد.
منبع:

1400/06/31
16:30:46
5.0 / 5
1506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد