چرا شیائومی برای گوشیها مشکل ساز شد؟

چرا شیائومی برای گوشیها مشکل ساز شد؟

رئیس اتحادیه صنف دستگاههای مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران با اشاره به اینکه کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به دلیل تحریم ها به صورت مستقیم وارد کشور نمی گردد، اظهار داشت: برای برند شیائومی در ایران تابحال موردی با مشکل از کار افتادن رجوع نکرده و به نظر می آید مشکلی برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، مهدی محبی در یک برنامه رادیویی ضمن اشاره به خبر از کار افتادن گوشیهای برند شیائومی، اظهار نمود: کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به دلیل تحریم ها به صورت مستقیم وارد کشور نمی گردد که بخواهند آنرا قطع کنند، این کالاها از کشور دیگری به جز کشور اصلی می آید و بنابراین برای این کار حتما باید در آن کشورها سیمکارت خورده و ثبت گردد تا بتواند وارد کشور شود، چونکه سهمیه همان کشورهاست.
وی افزود: این مشکل برای کالاهایی است که به صورت مسافری از اروپا وارد شده و بدون آنکه در همان کشور سیمکارت وارد شود احتمال قطعی در کشور وجود دارد. فردی کوبایی گوشی شیائومی را از کشوری اروپایی تهیه کرده و به علت آنکه در همان کشور سیمکارت نینداخته، باعث قطعی گوشی وی شده و خبر را رسانه ای کرده است.
رئیس اتحادیه صنف دستگاههای مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران پیرامون امنیتی بودن این قطعی از سمت شرکت شیائومی تصریح کرد: معمولاً این موارد پیش نمی آید و بعد از آنکه درصد فروش شیائومی بالا رفته، رقیب ها به فکر کارهای این چنینی هستند اما در کشور ما برای گوشیهای شیائومی که به صورت قانونی وارد کشور شده، مشکلی وجود ندارد. ازاین رو برای برند شیائومی در ایران تا کنون موردی با این مشکل رجوع نکرده و به نظر می آید مشکلی برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.
محبی با اشاره به اینکه رونمایی از آیفون ۱۳ و قطعی برخی گوشیهای شیائومی می تواند به هم مرتبط و به منظور رقابت صورت گرفته باشد، در مورد پیش فروش ۸۵ میلیون تومانی گوشی آیفون ۱۳ اظهار داشت: این قیمت ۱۰۰ درصد بازارگرمی است. وقتی کالایی برای نخستین بار وارد کشور شده با قیمت بالاتری عرضه می شود، اما پیشنهاد می شود کالا را پیش فروش نکنند و حتما آنرا از قبل بررسی نمایند. کالا به صورت وفور در کشور هست و برای تمام برندها مشکلی نداریم و هم اکنون مشکلی برای قیمت آن وجود ندارد و چون به صورت ارز نیمایی وارد شده، قیمت بالایی در بازار نخواهد داشت.1400/06/24
14:41:23
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: آیفون , بازار , برنامه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد