توسعه دهندگان
به دلیل نگرانی از دسترسی طالبان؛

گوگل حساب های ایمیل دولت افغانستان را قفل کرد

گوگل حساب های ایمیل دولت افغانستان را قفل کرد

توسعه دهندگان: تعداد نامشخصی از حساب های ایمیل دولت افغانستان در گوگل موقتا قفل شده است. علت این امر نگرانی از سرنوشت اوراق دیجیتال متعلق به مقامات سابق این کشور و شرکای بین المللی آنها است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از رویترز، یکی از کارکنان دولت سابق افغانستان گفته است که طالبان به دنبال کنترل حساب های ایمیل رسمی سابق متعلق به دولت این کشور است. وی افزوده که طالبان ماه گذشته از او خواسته بود تا داده های موجود بر روی سرورهای وزارتخانه محل کارش را نگهداری کند. این فرد تسلیم این خواسته طالبان نشده و از آن زمان تابحال خودرا مخفی کرده است.
این نگرانی وجود دارد که پایگاه های داده حقوق و دستمزد و بیومتریک افغانستان توسط حاکمان جدید برای شناسایی دشمنان طالبان مورد استفاده قرار بگیرد.
گوگل در اطلاعیه ای که روز جمعه در همین رابطه صادر کرد از تأیید این مساله خودداری کرد، اما اشاره کرد که این شرکت درحال بررسی شرایط در افغانستان بوده و اقداماتی را بصورت موقت برای ایمن سازی حساب های مربوطه انجام می دهد.
از جمله وزارتخانه هایی که از سرورهای گوگل برای تبادل ایمیل رسمی استفاده می کرده اند، می توان به وزارتخانه های دارایی، صنعت، آموزش عالی و معادن اشاره نمود.


منبع:

1400/06/13
22:57:36
5.0 / 5
1130
تگهای خبر: آموزش , حقوق , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد