توسعه دهندگان

اپل مبارزه با هرزه نگاری کودکان را به تأخیر انداخت

اپل مبارزه با هرزه نگاری کودکان را به تأخیر انداخت

توسعه دهندگان: پس از انتقادها از اپل در مورد نقص های سیستم اسکن ضد هرزه نگاری کودکان این شرکت که ممکنست حریم شخصی و امنیت افراد را به خطر اندازد، اپل استفاده از آنرا به تأخیر انداخت.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از رویترز، منتقدان می گویند ممکنست برخی دولت ها از سیستم مورد اشاره برای شناسایی مخالفان خود و دستگیری آنها و نیز تشدید سانسور و کنترل استفاده کنند. آنها تاکید می کنند که برای پژوهشگران مستقل کنترل این که آیا اپل واقع از این سیستم اسکن هوشمند تنها برای مقابله با هرزه نگاری کودکان استفاده می نماید یا سیستم مورد اشاره ابزاری در دست دولت هایی مانند آمریکا برای تشدید کنترل و جاسوسی مجازی می شود، ممکن نیست.
اپل در واکنش به این انتقادهای فزاینده می گوید در آینده به پژوهشگران امنیتی ثالث اجازه می دهد تا ادعاهای آنرا بررسی و راستی آزمایی کنند، اما هنوز مشخص نیست این دسترسی چه زمانی ایجاد می شود، برای اینکه اپل تصریح کرده که زمان بیشتری برای ایجاد تغییرات در سیستم اسکن هوشمند ضد هرزه نگاری آن نیاز است.
این سیستم اسکن با بررسی و تحلیل تصاویر ذخیره شده بر روی خدمات کلود شرکت اپل مشخص می کند آیا کاربران از این خدمات مانند آی کلود برای ذخیره تصاویر هرزه نگاری کودکان بهره برده اند یا خیر. تابحال یک پزشک متخلف در آمریکا با بهره گیری از همین فناوری شناسایی و دستگیر شده است.
اپل افزوده که برای جمع آوری بازخوردهای استفاده از این سیستم و ارتقای قابلیت های آن نیاز به گذشت زمان دارد و ملاحظات و نظرات مشتریان، گروه های مدافع حقوق مدنی و سایر پژوهشگران را در نظر می گیرد. مقرر است این توانایی در آینده بر روی آیفون، آی پد، کامپیوتر های مک و غیره فعال شود.


منبع:

1400/06/13
22:14:32
5.0 / 5
1281
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد