توسعه دهندگان
پس از تصویب قانون آنتی گوگل؛

اپل و گوگل تسلیم مصوبه پارلمان کره جنوبی شدند

اپل و گوگل تسلیم مصوبه پارلمان کره جنوبی شدند

به گزارش توسعه دهندگان به دنبال تصویب قانونی در کره جنوبی برای ملزم کردن اپل و گوگل به تغییر رویه های انحصارطلبانه اپ استورهایشان، این دو شرکت بیانیه هایی صادر و ضمن انتقاد از همراهی خود با مصوبات مذکور خبر دادند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از زد دی نت، این قانون پس از امضای رییس جمهور کره جنوبی اجرائی می شود و به سبب آن اپ استورها حق ندارند بدون دلیلی موجه تأیید اپلیکیشن ها را به تأخیر بیندازند یا آنها را پاک کنند.
همچنین اپ استورها حق ندارند برنامه نویسان را وادار به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای خود کنند و باید به برنامه نویسان در کره امکان دهند تا سیستم های پرداخت جایگزین ابداع کنند. شرکت های متخلف معادل ۳ درصد درآمد خود در کره جنوبی را جریمه می شوند.
گوگل در واکنش به این مصوبه اطلاعیه ای صادر و اعلام نمود مدل پردازش پرداخت اپ استور این شرکت هزینه ها را برای مشتریان پایین نگه می دارد و پیشبرد اهداف مالی پلت فرم ها و توسعه دهندگان را ممکن می کند. ایجاد و اداره یک سیستم عامل و اپ استور برای ما هزینه دارد، چنانچه توسعه دهندگان نیز همین هزینه ها را می پردازند ولی ما خودمان را با این قانون جدید تطبیق می دهیم و تلاش می نماییم مدلی را ایجاد نماییم که پشتیبان سیستم عامل و اپ استوری با کیفیت باشد. گوگل طی هفته های آتی دراین زمینه اطلاعات بیشتری منتشر می کند.
اپل هم در واکنشی ادعا نمود قانون جدید مشتریان را در معرض کلاهبرداری قرار می دهد، حریم شخصی را تضعیف می کند و مدیریت خریدها را دشوار می کند. ما معتقدیم در نتیجه این مصوبه اعتماد کاربران به خرید از اپ استور کاهش پیدا می کند. با این وجود اپل هم با طراحی سیستم های پرداخت خارج از اپ استور و انعطاف پذیری در مورد کمیسیون های دریافتی موافقت کرده است.


منبع:

1400/06/11
10:37:37
5.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد