قابلیت جدید کلاب هاوس برای واقعی کردن فضای مکالمات

قابلیت جدید کلاب هاوس برای واقعی کردن فضای مکالمات

به گزارش توسعه دهندگان شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس یک قابلیت صدای فضایی را راه اندازی می نماید که کمک می نماید مکالمات در فضای مجازی مانند محیط طبیعی به نظر برسند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این اپلیکیشن که مورد حمایت شرکت سرمایه گذاری اندریسن هوروویتز قرار دارد، سال قبل ترند صوتی اجتماعی را به راه انداخت و برای هزاران چت رومی معروف شد که مدیران و شخصیتهای معروف در آنجا حضور پیدا کردند. با این وجود کلاب هاوس با رقابت فزاینده از جانب غولهای فناوری بزرگتری مانند فیسبوک، توییتر و اسپاتیفای روبروست که همگی قابلیتهای چت صوتی اجتماعی را در پلتفرمهایشان عرضه نموده اند.

قابلیت جدید صدای چند بعدی به کلاب هاوس کمک خواهد نمود خویش را در این فضا همچنان متمایزتر از رقیبانش نگه دارد.

جاستین اوبرتی، مدیر فناوری پخش کلاب هاوس اظهار داشت: با عنایت به اینکه چه تعداد سخنران در یک اتاق کلاب هاوس حضور دارند و همینطور مجموعه ای از عوامل دیگر، فناوری این اپلیکیشن به صدای کاربران یک حالت فضایی خواهد داد تا شنوندگان صدای آنها را در هدفونشان به شکل چند بعدی دریافت نمایند. بعنوان مثال در اتاقهای کمدی، فناوری کلاب هاوس صدای سخنران اصلی را تشخیص داده و صدای فرد مذکور را در مقابل قرار می دهد در حالیکه صدای خنده افراد دیگری به شکلی پخش خواهد شد که انگار در پشت سر و اطراف شنونده قرار دارند.

فناوری فضایی همینطور تشخیص صحبت کردن افراد مختلف را راحتتر می کند در حالیکه پیش از این شاید شنوندگان مجبور بودند به سرعت و تن صدای گویندگان توجه بیشتری کنند.

دسترسی به کلاب هاوس در ابتدا تنها از راه دعوت امکان پذیر بود اما این اپلیکیشن به تازگی به روی همه کاربران گشوده شده و اعلام نموده که حالا روزانه بیشتر از ۷۰۰ هزار اتاق ایجاد می شوند که بالاتر از ۳۰۰ هزار اتاق در ماه مه است.

بر اساس گزارش رویترز، قابلیت صدای فضایی ابتدا برای کاربران نسخه iOS کلاب هاوس و سپس برای کاربران اندروید عرضه خواهد شد.

منبع:

1400/06/08
21:15:48
5.0 / 5
842
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد