با افزایش حملات سایبری

دورکاری برای شرکتها پرهزینه شد

دورکاری برای شرکتها پرهزینه شد

توسعه دهندگان: طبق برآورد موسسه تحقیقات اقتصادی کلن، دورکاری از خانه در دوران همه گیری ویروس کرونا به شرکت های آلمانی 53 میلیارد یورو (62 میلیارد دلار) خسارت حاصل از حملات سایبری وارد کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، باربارا انجلز، محققی که محاسباتش برمبنای نظرسنجی بیتکام بوده است، اظهار داشت: مجموع خسارت سال قبل به ۲۲۴ میلیارد دلار رسید که بیش از دو برابر ارزش گزارش شده در نظرسنجی سال ۲۰۱۹ بود. دورکاری فزاینده عامل یک چهارم از این افزایش خسارت بوده است.

وی اظهار داشت: اغلب موارد هیچ لپ تاپ شرکت، هیچ کلاسهای آموزشی و هیچ مفاهیم امنیتی وجود ندارند. آمار واقعی خسارت ممکنست بالاتر باشد برای اینکه در این آمارگیری شرکت های کوچک در نظر گرفته نشده اند در صورتیکه این شرکتها از نظر حفاظت از فناوری اطلاعات خود ضعف دارند.

طبق نظرسنجی جداگانه دفتر امنیت اطلاعات فدرال، بطور معمول هک اتصالات وای فای خانگی ساده تر از شبکه های شرکت هاست و تنها ۱۶ درصد از شرکت های آلمانی بودجه امنیت فناوری اطلاعات خودرا در دوران همه گیری تقویت کرده اند. خیلی از شرکتها در سراسر جهان حالا درحال بررسی اجرای مدل دورکاری دائمی و فراهم کردن انعطاف پذیری بیشتر برای کارمندانشان هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت چک پوینت سافت وار تکنولوژیز هم بتازگی در گزارشی اعلام نمود سازمانهای سراسر جهان در ژوییه در مقایسه با نیمه اول سال با افزایش حملات سایبری روبرو شدند و بخش آموزش بیشترین لطمه را دید. حملات سایبری به بخش آموزش و مرکز تحقیقات در ژوییه ۳۰ درصد رشد کرد و ایتالیا و هند اصلی ترین اهداف این حملات بودند. مربیان آموزشی لطمه پذیری بیشتری در مقابل حملات سایبری پیدا کرده اند برای اینکه این بخش از شروع شیوع همه گیری کووید ۱۹ عمدتاً به دورکاری کارکنان متکی بوده است. این شرکت اعلام نمود سازمانها در بخش آموزش و مراکز تحقیقاتی خودرا بیش از قبل در جنگ امنیت سایبری می بینند.

منبع:

1400/06/02
22:19:00
5.0 / 5
1139
تگهای خبر: آموزش , تكنولوژی , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد