توسعه دهندگان
موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

محفوظی: از خصوصیت های زارع پور تخصص و تجربه است

محفوظی: از خصوصیت های زارع پور تخصص و تجربه است

به گزارش توسعه دهندگان نماینده مردم آبادان در مجلس یازدهم از موافقت خود با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع داد و اظهار داشت: همه توانمندی های مورد احتیاج به پشتوانه تحصیلات و سالها تجربه درحوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی کشور در آقای زارع پور وجود دارد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سید مجتبی محفوظی در نوبت بامداد جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بعنوان موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: یکی از وزرای خوب کابینه عیسی زارع پور است. ابتدا گفتند خواستن و توانستن. در خواستن ایشان شکی نبود در توانستن به تخصص و تجربه اشاره کردند. اتفاقا یکی از خصوصیت های زارع پور تخصص و تجربه است. شگفتم که چطور منتقدان انگشت انتقاد را به سمت تخصص ایشان گرفتند؟ جوانی گناه نیست.
وی ضمن اشاره به تحصیلات وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: این جوانان بودند که جنگ تحمیلی را به بهترین شکل ممکن اداره کردند. نه تخصص داشتند و نه سابقه فرماندهی. با این وجود عیسی زارع پور دارای عالی ترین سطح تحصیلات در رشته مهندسی کامپیوتر هستند. همینطور از نخبگان و افراد صاحب نظر در زمینه فضای مجازی می باشند.
نماینده مردم آبادان در مجلس با اشاره به اینکه تجربه قابل قبول ایشان نشان از انتخاب درست سید ابراهیم رئیسی دارد، اظهار داشت: در بحث مخابرات کارهای خوبی صورت گرفته و نقص ما در بخش فناوری اطلاعات و نرم افزار است. گفتند این وزارت خانه ۱۰۰ هزار نفر نیرو دارد. این آمار غلط است. این وزرات خانه ۱۰ هزار نیرو دارد. آمار ۱۰۰ هزار نفری برای قبل از خصوصی سازی مخابرات است. این وزارت خانه باید زیرساخت های فضای مجازی کشور را تأمین کند، راهبر دولت هوشمند و اقتصاد دیجیتال باشد، همینطور باید میدان دار زیرساخت های نرم افزاری کشور باشد. همه این توانمندی به پشتوانه سالها تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی کشور در آقای زارع پور وجود دارد.
محفوظی در ادامه موافقتش با عیسی زارع پور اظهار نمود: ایشان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی کردند که کارش سامان دهی و توسعه فضای مجازی به معنای امروزی بود. ایشان دوره مدیریت ۵ ساله خود خوش درخشیدند. راه اندازی چندین خدمت الکترونیکی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دوره مدیریت ایشان در سال ۸۸ سبب شد وزارت خانه فرهنگ بعنوان وزارت برتر در خدمات الکترونیکی شناخته شود.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم با استناد به فعالیت الکترونیکی زارع پور در قوه قضائیه اظهار داشت: بخش زیادی از رضایتمندی مردم از قوه قضائیه در ارتباط با خدمات الکترونیک است که به همت آقای زارع پور افتتاح شد. ۵.۵ میلیون رجوع کننده به قوه کاهش پیدا کرد و در بحران کرونا مرگ و میر را کم کرد. همینطور ۱۰ درصد زمان رسیدگی به پرونده ها را کاهش داد.
محفوظی افزود: زارع پور راه اندازی سامانه های فراوان و اپلیکیشن هایی نظیر استعلامات الکترونیکی و آنلاین کردن دادگاه ها را در کارنامه خدمات خود دارد اما ما انتظارات هم از ایشان در حوزه وزارت ارتباطات داریم.
محفوظی در انتها اظهار داشت: انتظار داریم ایشان در جهت خارج شدن انحصار اپلیکیشن های خارجی از فضای مجازی کشور و راه اندازی شبکه ملی ارتباطات و اجرای آن به نفع مردم و بهره مندی عموم جامعه از مزایای آن برنامه های عملیاتی و اجرایی ارائه نمایند.

منبع:

1400/06/01
10:07:51
5.0 / 5
1188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد