توسعه دهندگان

اطلاعات 40 میلیون مشترک اپراتور آمریکایی دزدیده شد

اطلاعات 40 میلیون مشترک اپراتور آمریکایی دزدیده شد

توسعه دهندگان: شرکت تی موبایل آمریکا از به سرقت اطلاعات شخصی بیش از 40 میلیون مشتری سابق و فعلی شامل شماره تامین اجتماعی و اطلاعات گواهینامه رانندگی آنها توسط هکرها آگاهی داد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، فایلهای به سرقت رفته شامل اطلاعات ۷.۸ میلیون مشترک تلفن همراه فعلی شرکت تی موبایل هستند. تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی مشتریان تی موبایل هم به سرقت رفته اما هیچ اطلاعاتی درباره به خطر افتادن اطلاعات مالی آنها در دست نیست.

این شرکت که تا ژوئن ۱۰۴.۸ میلیون مشتری داشت، روز یکشنبه بعد از گزارش پایگاه خبری آمریکایی وایس درباره به فروش گذاشته شدن اطلاعات مشتریان تی موبایل در یک انجمن زیرزمینی، به رخنه اطلاعاتی اذعان کرد.

طبق گزارش پایگاه خبری وایس، فروشنده مدعی بود که اطلاعات ۱۰۰ میلیون نفر در این هک لو رفته است و اطلاعات شخصی ۳۰ میلیون نفر را به قیمت شش بیتکوین معادل ۲۷۰ هزار دلار عرضه می کند.

گزارشهای بعدی حاکی از آن بود که قیمت درخواستی کاهش پیدا کرده و کل اطلاعات به مبلغ تنها ۲۰۰ دلار فروخته می شود.

رخنه اطلاعاتی تی موبایل تازه ترین مورد از سلسله حملات سایبری برجسته دزدان دیجیتالی است که از ضعیف امنیتی ناشی از سیاستهای دورکاری به سبب همه گیری کووید ۱۹ بهره برداری کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، اوایل ماه میلادی جاری پلت فرم رمزارز "پلی نت ورک" ۶۱۰ میلیون دلار در سرقت رمزارزها از دست داد و سپس به هکر یا هکرها ۵۰۰ هزار دلار جایزه ایراد امنیتی پیشنهاد کرد.

منبع:

1400/05/30
13:28:56
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: آمریكا , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد