رئیس سامسونگ از زندان آزاد شد

رئیس سامسونگ از زندان آزاد شد

به گزارش توسعه دهندگان نایب رئیس هیات مدیره شرکت سامسونگ الکترونیکس - که به علت رشوه، اختلاس و اتهامات دیگر به زندان محکوم شده است، با دریافت آزادی مشروط، روز جمعه از زندان آزاد شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، در پی نگرانی ها از اینکه تصمیمات راهبردی مهم در غیاب لی جائه یونگ در سامسونگ گرفته نمی گردد، حمایت گسترده ای از آزادی مشروط وی وجود داشت. دفتر رئیس جمهور کره جنوبی اعلام نمود تصمیم برای آزادی لی در امتداد منافع ملی بوده است.

اما خیلی از گروه های مدنی مخالف آزادی لی بوده و دولت کره جنوبی را به سبب نارضایتی از فساد در بین نخبگان سیاسی و تجاری به ریاکاری متهم می کنند.

لی ۵۳ ساله خارج از زندان سئول در صورتیکه ماسک زده بود و یک کت و شلوار تیره پوشیده بود و از آخرین باری که در ژانویه بازداشت شده بود، بسیار لاغرتر بنظر می رسد ظاهر شد.

وی به سبب پرداخت رشوه به دوست پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی متهم شناخته شد و ۱۸ ماه از مجازات ۳۰ ماه زندان بازنگری شده را گذراند.

لی به خبرنگاران اظهار داشت: من موجب نگرانی زیادی برای مردم شدم. عمیقا عذرخواهی می کنم. من به این نگرانی ها، انتقادات و انتظارات بالا گوش کردم و به سختی کار خواهم کرد.وی بعد از آزادی مستقیما به دفتر مرکزی سامسونگ رفت.

دفتر رئیس جمهور کره جنوبی اعلام نمود ما از دیدگاه های موافق و مخالف درباب آزادی مشروط نایب رئیس سامسونگ باخبر هستیم. دیدگاه های افرادی که مخالف هستند هم صحیح است. از طرف دیگر خیلی از افراد در این بحران شدید، خواهان آزادی مشروط لی بودند و امیدوارند که وی به کشور درباب نیمه رساناها و واکسن کمک نماید.

سران تجاری و قانونگذاران کره جنوبی معتقدند لی نفوذ کافی در خارج از کره جنوبی برای به دست آوردن واکسن های بیشتر کووید ۱۹ دارد.

همین طور نسبت به نیاز سامسونگ به حضور ثابت یک مدیر برای کمک به رقابتی ماندن در بخش تراشه در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و در شرایطی که رقیبانی نظیر شرکتهای TSMC و اینتل سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند، نگرانی هایی وجود دارد. یکی از تصمیماتی که مقرر است لی بگیرد، درباره مکان کارخانه ۱۷ میلیارد دلاری سامسونگ در آمریکاست که تراشه های پیشرفته تولید خواهدنمود.

اگرچه سامسونگ سه مدیرعامل مسئول واحدهای اصلی و اداره کارهای روزمره دارد اما منابع این شرکت می گویند تصمیمات درباب سرمایه گذاری های مهم و پروژه های ادغام و خرید باید توسط لی گرفته شوند.

لی قبل از این که کارش را ازسربگیرد باید موافقت جداگانه وزارت دادگستری را هم دریافت کند اما انتظار می رود این تصمیم فورمالیته باشد.

در یک اقدام نمادین که با آزادی لی مصادف شد، سامسونگ روز پنج شنبه به وعده داده شده از طرف لی عمل کرد و اولین توافق با چهار اتحادیه کارگری این شرکت درباب تمهیدات دفاتر و تضمین های لازم درباره مجاز بودن فعالیت اتحادیه ای را امضا کرد.

لی در ابتدا یک سال از پنج سال مجازات حبس را از اوت سال ۲۰۱۷ تحمل کرد که بعدا معلق شد. سپس تصمیم دادگاه تغییر نمود و در صورتیکه مدت محکومیت حبس وی کاهش داده شد اما در ژانویه امسال باردیگر به زندان بازگشت.

وزارت دادگستری کره جنوبی در اطلاعیه ای اعلام نمود تصمیم برای دادن آزادی مشروط به لی جائه یونگ نتیجه بازنگری کامل عوامل مختلف همچون احساسات عمومی و رفتار خوب وی در زندان بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، مشکلات حقوقی لی تنها به رشوه محدود نیست. وی همین طور به بهتان کلاهبرداری و دستکاری قیمت سهام در رابطه با ادغام دو شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵ تحت محاکمه است.
1400/05/23
12:09:06
5.0 / 5
1243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد