توسعه دهندگان

اخطار مدیر واتس اپ درباره سیستم مراقبتی اپل

اخطار مدیر واتس اپ درباره سیستم مراقبتی اپل

به گزارش توسعه دهندگان یک روز بعد از اینکه شرکت اپل تایید نمود می خواهد از نرم افزار جدیدی برای شناسایی موارد سوءاستفاده از کودکان در تصاویری که از آیفون به سرویس ابری آی کلود بارگزاری می شود استفاده نماید، مدیر واتس اپ نسبت به این برنامه ابراز نگرانی کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، ویل کت کارت، مدیر واتس اپ در رشته توییتی اعلام نمود اپل یک سیستم مراقبتی را ساخته و اداره می کند که می تواند به سادگی برای اسکن محتوای خصوصی برای هر آنچه که این شرکت یا دولتی تصمیم می گیرد کنترل کند، استفاده گردد. او همینطور نسبت به احتمال سوءاستفاده از این سیستم در چین یا کشورهای دیگر یا سوءاستفاده از آن توسط شرکتهای سازنده جاسوس افزار ابراز نگرانی کرد.

بر اساس گزارش انگجت، سخنگوی اپل اظهارات کت کارت درباره این نرم افزار را رد و تصریح کرد که کاربران می توانند تصاویر آی کلود را غیرفعال کنند. اپل همینطور اعلام نموده که این سیستم بر اساس پایگاه داده تصاویر مرکز ملی کودکان مفقود و صدمه دیده و سازمانهای دیگر آمریکا طراحی شده و امکان ندارد به شکل دیگری عمل کند.

شرکت اپل روز جمعه اعلام نمود سیستم چک تصاویر قبل از بارگزاری آنها به آی کلود را بر اساس کشور به کشور و بر مبنای قوانین محلی راه اندازی خواهد نمود. این سیستم ابتدا در آمریکا راه اندازی می شود.

گروههای ایمنی کودکان از اپل برای اینکه مانند فیسبوک، مایکروسافت و گوگل اقداماتی را برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان در پیش می گیرد، تمجید کردند اما چک تصاویر در آیفون قبل از بارگزاری شدن آنها در آی کلود نگرانیهایی را مطرح کرده است. شرکتهای فناوری دیگر تصاویر را بعد از اینکه به سرورهایشان بارگزاری شدند، بررسی می کنند.
1400/05/18
10:21:38
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , برنامه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد