توسعه دهندگان

ثبت بیش از 300 میلیون حمله باج افزاری در شش ماه

ثبت بیش از 300 میلیون حمله باج افزاری در شش ماه

توسعه دهندگان: بر اساس گزارش جدید شرکت سونیک وال، حملات باج افزاری در نیمه اول سال 2021 سر به فلک کشید و 304.7 میلیون مورد حمله از طرف این شرکت مشاهده شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، پژوهشگران سونیک وال شاهد حجم کم سابقه حملات در ماههای آوریل و مه بودند اما ژوئن با رکورد ۷۸.۴ میلیون حمله باج افزاری، رکورد این دو ماه را شکست.

مجموع آمار حملات باج افزاری ثبت شده توسط سونیک وال در نیمه اول سال ۲۰۲۱ رکورد ۳۰۴.۶ میلیون حمله در سال ۲۰۲۰ را شکست. این حقیقت که آمار شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ از کل آمار سال ۲۰۲۰ فراتر رفته است موجب نگرانی پژوهشگران سونیک وال شده که خاطرنشان کردند این آمار برمبنای سال به سال رشد ۱۵۱ درصدی را نشان میدهد.

در گزارش تهدید سایبری ۲۰۲۱ سونیک وال آمده است: حتی اگر در نیمه دوم سال یک مورد حمله باج افزاری مشاهده نشود که کاملا بعید است، سال ۲۰۲۱ هم اکنون بدترین سال از نظر این حملات شمرده می شود.

حجم حملات باج افزاری در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در آمریکا ۱۸۵ درصد و در انگلیس ۱۴۴ درصد افزایش داشته است. آمریکا، انگلیس، آلمان، آفریقای جنوبی و برزیل در صدر لیست کشورهایی بودند که بیشترین لطمه را از حملات باج افزاری دیدند. در بین ایالتهای آمریکا فلوریدا با ۱۱۱.۱ میلیون مورد حمله و نیویورک با ۲۶.۴ میلیون مورد، رکورددار حجم حملات باج افزاری بودند و بعد از آنها آیداهو با ۲۰.۵ میلیون مورد، رودآیلند و لوییزیانا هر کدام حدود ۹ میلیون حمله باج افزاری قرار گرفتند.

بر اساس گزارش زدنت، این گزارش برمبنای اطلاعات گردآوری شده توسط شبکه شناسایی تهدید سونیک وال که اطلاعات دستگاههای جهانی شامل بیش از ۱.۱ میلیون سنسور امنیتی در ۲۱۵ کشور و سرزمین را گردآوری می کند، تهیه شده است.

منبع:

1400/05/10
12:56:29
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: آمریكا , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد