گروه هكری باج گیر در دارك وب ناپدید شد

گروه هكری باج گیر در دارك وب ناپدید شد

گروه باج افزاری روسی REvil ظاهرا از دارک وب که در آنجا چندین صفحه همچون وبلاگ هپی کارهای این گروه را مستندسازی کرده بود، ناپدید شده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، هنوز مشخص نیست آیا این سایتها بصورت موقت غیرقابل دسترس شده اند یا خود این گروه هکری یا مقامات قانونی آنها را از دسترس خارج کرده اند.

آلن لیسکا، تحلیلگر ارشد تهدید در شرکت امنیت سایبری "رکوردِد فیوچر" در پیامی اعلام نمود هنوز زود است با اطمینان در این زمینه صحبت نماییم اما هیچ گاه ندیده بودم زیرساخت آنها به این صورت غیرفعال شود. نمی توانم هیچ قسمتی از زیرساخت آنها را در فضای آنلاین پیدا کنم. صفحه اخاذی آنها غیرقابل دسترس شده و همه پرتالهای پرداخت آنها آفلاین شده است.

قطع ناگهانی سایتهای این گروه درست چند روز بعد از اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روی داد. وی اظهار داشت: ولادیمیر پوتین، همتای روسی خودرا برای اقدام مقابل هکرهایی که از خاک روسیه حملات باج افزاری اخیر را هدایت کرده اند، تحت فشار قرار داده است.

بایدن به خبرنگاران گفته بود من برای پوتین کاملا روشن کردم که آمریکا انتظار دارد هنگامی که عملیات باج افزاری از خاک روسیه انجام می گیرد حتی اگر تحت حمایت دولت نباشد، انتظار داریم که دولت روسیه مداخله کند.

نمایندگان اف بی آی، سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و کاخ سفید در این زمینه اظهارنظر نکردند. همین طور دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم درباره این قطعی ابراز بی اطلاعی کرد.

پسکوف روز دوشنبه گفته بود روسیه منتظر اطلاعات دقیقتر از طرف آمریکا درباره حملات سایبری است که از خاک روسیه انجام شده است. این در حالیست که کاخ سفید اعلام نموده که اطلاعات درباره هکرها را در اختیار دولت روسیه قرار داده است.

گروه هکری REvil که از طرف شرکتهای امنیت سایبری و دولت آمریکا مظنون به انجام عملیات از خاک روسیه است، متهم است عامل حمله به شرکت صنایع گوشتی جی بی اس است. این شرکت که در پی این حمله فعالیتهایش را در آمریکا متوقف کرده بود، مجبور شد ۱۱ میلیون دلار باج پرداخت کند.

این گروه این اواخر حمله باج افزاری گسترده ای را شروع کرد که صدها شرکت در سراسر جهان را فلج کرد. این هکرها شرکت نرم افزاری کاسیا و مشتریانش را در این حمله هدف گرفتند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت بایدن در پی افزایش حملات باج افزاری، مبارزه با گروههای هکری خلافکار را یک اولویت امنیت ملی قرار داده است. گروه دارک ساید که گروه هکری روسی متهم به حمله باج افزاری مقابل شرکت کلونیال پایپ لاین است، بعد از این حمله صفحات دارک وب خودرا بست. کارشناسان امنیت سایبری می گویند مشخص نیست این گروه از فعالیت کنار کشیده یا تحت نام دیگری فعالیت می کند.
1400/04/23
19:03:40
5.0 / 5
1374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد