توسعه دهندگان

علاقه اغلب كاركنان حوزه فناوری به تغییر شغل

علاقه اغلب كاركنان حوزه فناوری به تغییر شغل

به گزارش توسعه دهندگان تعداد قابل توجهی از کارکنان حوزه فناوری علاقه مند به تغییر شغل هستند و اقناع آنها برای باقی ماندن در مشاغل فعلی کار دشواری است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از زد دی نت، نتایج یک بررسی جدید نشان داده است کمتر از یک سوم فعالان و کارکنان حوزه فناوری قصد دارند مشاغل فعلی خویش را حفظ کنند و اغلب آنها به دنبال ترک پست سازمانی فعلی هستند و در این شرایط در خیلی از کشورهای جهان شاهد کمبود افرادی هستیم که از مهارت های دیجیتال کافی برای انجام مشاغل متعدد برخوردار باشند.
این بررسی که توسط مؤسسه سی دبلیو جابز از راه گفتگو با هزار فعال حوزه فناوری و ۵۰۰ تصمیم گیر حوزه آی تی انجام شده، نشان داده است تنها ۲۹ درصد از کارکنان حوزه فناوری قصد دارند مشاغل فعلی خویش را تا ۱۲ ماه آینده حفظ کنند و اغلب آنها قصد دارند پس از آخر همه گیری کرونا و تغییر مجدد سبک زندگی مشاغل دیگری را بر عهده بگیرند.
همچنین ۱۴ درصد از کارکنان حوزه فناوری به دنبال بر عهده گرفتن مشاغل تازه در شرکت هایی متفاوت هستند، ۱۱ درصد می خواهند کسب و کار شخصی خودشان را ایجاد کنند، ۱۱ درصد قصد دارند مشاغل پاره وقت داشته باشند، ۱۱ درصد به دنبال تغییر محل جغرافیایی کار و ۱۰ درصد هم به دنبال پیمانکار شدن هستند. در مجموع ۸ درصد افراد هم کلاً قصد دارند در حوزه ای جدید به غیر از فناوری مشغول به کار شوند.
بررسی های سی دبلیوجابز حاکیست ظرف ماههای آینده حوزه فناوری با کمبود نیروی متخصص و ماهر مواجه می شود و کوشش برای تغییر شغل این بخش را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

1400/04/20
13:17:50
5.0 / 5
1041
تگهای خبر: تخصص , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد