توسعه دهندگان

موبایل نخرید، ارزان می شود

موبایل نخرید، ارزان می شود

به گزارش توسعه دهندگان رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی اظهار داشت كه با عنایت به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت ها باید به حالت قبل برگردد، ازاین رو بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نكنند.


ابراهیم درستی در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از انتشار خبر ممنوعیت واردات موبایل های بالای ۳۰۰ یورو، خاطرنشان کرد: این خبر سبب افزایش قیمت موبایل شد و حتی قیمت بعضی از تلفن های همراه گران قیمت به ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان رسید.
وی با اشاره به اینکه اعلام این خبر قیمت موبایل های کمتر از ۳۰۰ یورو را هم افزایش داد، اظهار داشت: ازاین رو عده ای می خواستند از این شرایط سود هنگفتی ببرند. بیشتر از یک میلیون تلفن همراه هنوز در سامانه ثبت نشد و مکالمه برقرار نشده که با بیان این خبر قیمت آنها هم افزایش پیدا کرد.
درستی ضمن قدردانی از مجموعه دولت، وزارت صنعت و وزارت ارتباطات برای منتفی اعلام کردن این مصوبه، اظهار نمود: از دستگاه های نظارتی می خواهیم اجازه ندهند عده ای از شرایط سو استفاده کنند و گرانی را به گردن مغازه داران بیاندازد. گرانی با گرانفروشی متفاوت می باشد و اغلب مغازه داران جنس را گران می خرند، چونکه برخی شرکت ها چند دستگاه پز دارند و مغازه داران باید علاوه بر قیمت شفاف، یک قیمت هم زیر میز بکشند.
رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی با اشاره به اینکه بعضی از شرکت ها موبایل را فقط در فروشگاه های زیر نظر خودشان توزیع می کنند، خاطرنشان کرد: این مساله سبب وجود اختلاف قیمت فاحش در بازار می شود که ضرر آن به مصرف کننده می رسد و بدنامی آن برای مغازه دار است.
وی با اشاره به اینکه با وجود لغو این مصوبه قیمت ها باید کاهش پیدا کند و در این حوزه باید نظارت صورت گیرد، خاطرنشان کرد: دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد و به مصرف کنندگان می گویم برای خرید شتاب نکنند، فروشندگان هم سود عادلانه روی کالا بکشند و به وارد کنندگان تذکر می دهم از شرایط بحرانی سو استفاده نکنند.
درستی در انتها تصریح کرد: شرکت ها مکلف هستند کالای خویش را بین فروشندگان توزیع کنند، تعمیرکاران و با مشاهده پروانه کسب مطمئن شوند که افراد فروشنده هستند.
به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، به تازگی در ایام اخیر محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو که از جانب انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اعلام شده بود خبرساز شد، اما امروز این انجمن در اطلاعیه ای که با عنوان "شفاف سازی در مورد محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو"، منتشر نموده، اعلام نموده که این تصمیم به علت "محدودیت های اخیر ارزی و در جهت تأمین حداکثری نیاز موبایل در کشور و کنترل و مدیریت بهینه واردات تمامی کالاها در کشور صورت گرفته است."
اما در نهایت روز گذشته در کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات مبحث اعمال ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد.1399/04/20
13:42:03
5.0 / 5
2336
تگهای خبر: بازار , خرید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد