درخواست باج ۷۰ میلیون دلاری از قربانیان جدید ترین حمله سایبری

درخواست باج ۷۰ میلیون دلاری از قربانیان جدید ترین حمله سایبری

به گزارش توسعه دهندگان هکرهای عامل حمله باج افزاری گسترده اخیر که صدها شرکت در جهان هدف آن قرار گرفتند، ۷۰ میلیون دلار باج برای بازگرداندن اطلاعاتی که گروگان گرفته اند، درخواست کرده اند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این درخواست در وبلاگی ارسال شده که معمولاً توسط گروه هکرهای روسی REvil استفاده می شود که در زمره یکی از باج گیرترین گروههای خلافکار سایبری دنیا به شمار می روند.

این گروه ساختار هرمی دارد که سبب شده شناسایی اینکه چه کسی از طرف هکرها صحبت می کند را دشوار کند اما آلن لیسکا از شرکت امنیت سایبری رکوردِد فیوچر اعلام نمود این پیام بطور قطع از جانب لیدر اصلی گروه REvil است.

حمله باج افزاری گروه REvil که روز جمعه انجام شد، یکی از گسترده ترین حملاتی در سلسله حملات اخیر بوده است. این گروه به شرکت فناوری اطلاعات کاسیا (Kaseya) رخنه کرده و از دسترسی این شرکت برای رخنه به برخی از مشتریان مشتریانش بهره برده است و در نتیجه کامپیوتر های صدها شرکت در سرتاسر جهان فلج شدند.

یک مدیر در شرکت کاسیا اظهار نمود: این شرکت از درخواست باج آگاه است اما به درخواستهای اظهارنظر بیشتر پاسخ نداد.

شرکت امنیت سایبری ESET در تحقیقاتی اعلام نمود حدود دهها کشور گرفتار این حمله باج افزاری شده اند.

در جدید ترین مورد این اختلالات سبب شد فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی سوئدی کوپ صدها شعبه خویش را روز یکشنبه تعطیل کند چونکه صندوقهای پول در نتیجه این حمله از کار افتادند.

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام نمود با قربانیان این حمله باج افزاری تماس گرفته تا بر اساس ارزیابی ریسک ملی به مساعدت آنها برود.

تاثیر حمله باج افزاری اخیر هنوز مشخص نیست. راس مک کرچار، مدیر فناوری اطلاعات در شرکت سوفوس اظهار داشت: مدارس، نهادهای بخش عمومی، سازمانهای سفر و سرگرمی، نهادهای اعتباری و حسابداری در بین قربانیان این حمله باج افزاری هستند.

این شرکت یکی از چندین شرکتی بود که اعلام نموده بودند گروه REvil عامل این حمله بوده است اما بیانیه روز یکشنبه این گروه اولین تایید عمومی دست داشتن در این حمله بود.

بر اساس گزارش رویترز، این گروه پیش از این به غول صنایع گوشتی برزیلی جی بی اس حمله کرده بود که سبب اختلال تولید این شرکت در ماه گذشته شد و نهایتا جی بی اس ۱۱ میلیون دلار باج به هکرها پرداخت کرد.

منبع:

1400/04/15
13:22:41
5.0 / 5
1393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد