رجیستری های جدید استارت خورد

رجیستری های جدید استارت خورد

به گزارش توسعه دهندگان اجرای طرح الزامی شدن رجیستری دستگاههای در رابطه با تلفن همراه، کامپیوتر یا سیمکارت خور از امروز همزمان با ۱۲ تیر ماه شروع شده است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، پیش از این تنها گوشیهای تلفن همراه بود که در زمان ورود به کشور باید رجیستری می شد و جریان آن از سال قبل دستخوش تغییرات شده و عمده فرآیند به صورت غیر حضوری انجام می شود.

اما چندی قبل با تصمیم کمیته راهبری طرح جلوگیری از قاچاق تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت، قرار شد تا رجیستر انواع دستگاههای دارای سیمکارت در گمرک آغاز شود که شروع آن از امروز - ۱۲ تیرماه - اعلام شده بود.

پیگیری از گمرک ایران نشان داده است که رجیستری موبایل واره ها طبق زمان اعلام شده در مبادی ورودی کلید خورده و برای ساعتهای هوشمند شروع شده است.
طبق زمان بندی انجام شده بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از ۱۹ تیرماه شامل رجیستر الزامی در رویه مسافری در گمرکات ورودی خواهند شد.
همینطور تبلت برند لنوو از تاریخ ۲۶ تیرماه و سایر تبلت ها از دوم مرداد ماه مشمول رجیستری می شود.
رجیستری این دستگاه ها هم مانند گوشی موبایل به صورت غیر حضوری انجام می شود؛ به صورتی که در مبادی ورودی توسط گمرک با دستگاه بارکدخوان، اطلاعات اولیه ثبت و مسافر تا یک ماه بعد فرصت دارد تا با ورود به سامانه فرآیند رجیستری را تکمیل کند.1400/04/14
10:48:22
5.0 / 5
1332
تگهای خبر: رایانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد