برای آگاهی بخشی درباره جرایم؛

ایرانسل، رگولاتوری و قوه قضاییه تفاهمنامه امضا كردند

ایرانسل، رگولاتوری و قوه قضاییه تفاهمنامه امضا كردند

به گزارش توسعه دهندگان ایرانسل، رگولاتوری و قوه‌ی قضائیه، با امضای یک تفاهمنامه، برای آگاهی بخشی درباره‌ی جلوگیری از وقوع جرایم، همکاری می کنند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، این تفاهمنامه در چارچوب «پویش ملی ارتقای آگاهی های حقوقی جامعه» و به منظور ایجاد و گسترش همفکری، همکاری و تعامل در مورد مبحث های در ارتباط با جلوگیری از وقوع جرایم در حوزه ارتباطات، بین معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و اپراتورهای همراه، به امضا رسید. مراسم امضای این تفاهمنامه، بامداد شنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰، در سالن همایش های عمارت کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، دکتر علی غلامی معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و مهندس یاسر رضاخواه مدیرعامل رایتل برگزار گردید.
با امضای این تفاهمنامه، طرفین توافق کردند تا برای افزایش همکاری ها در زمینه‌ی ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی عمومی در استفاده از ابزارهای بهره برداری از خدمات ارتباطی و ظرفیت های فضای مجازی، پیشبینی، طراحی و اجرای اقدامات مشترک به منظور افزایش آگاهی حقوقی شهروندان با رویکرد جلوگیری از وقوع جرم و کاهش صدمه های اجتماعی و هم ایجاد بسترهای لازم حمایتی قضایی برای رفع موانع قضایی ایجاد پوشش ارتباطی و یا خلل در استمرار ارایه‌ی خدمات عمومی زمینه ساز ارتکاب جرایم، تلاش خویش را مضاعف کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، ضمن اشاره به ضرورت کاهش سالانه ۳۰ درصدیِ وقوع جرایم آنلاین، بر مبنای سند شبکه‌ی ملی اطلاعات، از مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و اپراتورها برای ایجاد زمینه‌ی این همکاری تشکر کرد. آذری جهرمی ابراز امیدواری کرد نتیجه‌ی این همکاری، آرامش بیشتر برای مردم و کمک به توسعه بیشتر در حوزه‌ی فضای مجازی باشد که از مطالبات مهم مردم است. معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه‌ی قضائیه هم در این مراسم، ضمن اشاره به آمار قابل توجه وقوع جرایم ناشی از کمبود آگاهی های حقوقی، همچون انواع کلاهبرداری ها، ارتقای آگاهی حقوقی مردم به صورت عمومی و هم در حوزه‌ی جرایم خاص، از راه کانال های اطلاع رسانی اپراتورها مانند ارسال پیامک را همچون مهم ترین عوامل کاهش وقوع جرایم مذکور، عنوان نمود.

1400/04/12
22:27:49
5.0 / 5
814
تگهای خبر: آنلاین , توسعه , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد