توسعه دهندگان

كوچ ماینرها از چین

كوچ ماینرها از چین

به گزارش توسعه دهندگان در نتیجه سختگیری های دولت چین بر روی فعالیتهای در رابطه با ارزهای دیجیتالی، حالا خیلی از فعالان چینی درحال مهاجرت به مقاصد جدیدی همچون قزاقستان و حتی آمریکا هستند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریس ژو- یک استخراج کننده ارزهای دیجیتالی در چین که در استان شمال غربی ژین جیانگ به استخراج می پرداخت، بعد از دریافت دستور مقامات استانی در خصوص ممنوعیت استخراج رمارزها تصمیم گرفت به استان سیچوان برود اما کمی پس از آن، استان جدید هم با اتخاذ رویکرد مشابه از وی خواست تا فعالیت هایش را متوقف نماید.
ژو با اشاره به اینکه در نتیجه این ممنوعیت ها تابحال میلیونها دلار ضرر کرده است، اظهار داشت: داریم به این مسئله فکر میکنم که به کشور دیگری برویم تا فعالیت هایمان را از سر بگیریم.
در نتیجه سختگیری های دولت چین بر روی فعالیتهای در رابطه با ارزهای دیجیتالی، حالا خیلی از فعالان چینی درحال مهاجرت به مقاصد جدیدی همچون قزاقستان و حتی آمریکا هستند. چین اصی ترین کانون استخراج ارزهای دیجیتالی در جهان به حساب می آید اما به نظر می آید شاهد یک انتقال مرکز از چین به دیگر کشورها در آینده خواهیم بود.
با وجود این که قانون ممنوعیت فعالیتهای در رابطه با ارزهای دیجیتالی چیز جدیدی نیست و در سال ۲۰۱۷ تصویب گردید اما اجرایی نشدن آن سبب شده بود تا استخراج کنندگان چینی به تنهایی حدود ۸۰ درصد کل استخراج ها در جهان را انجام دهند.
با ممنوعیت های اعمالی، حدود ۹۰ درصد ظرفیت استخراج بیتکوین در چین فعلاً فعالیتی ندارد و ژو تخمین می زند بین ۱۰ تا ۲۰ درصد استخراج کنندگان چینی با تابحال به خارج مهاجرت کرده باشند یا درحال ارزیابی این مسئله باشند.
یک استخراج کننده چینی که در قزاقستان فعالیت دارد هم در همین رابطه اظهار داشت: استخراج کنندگان چینی دوست ندارند به کشور دیگری بروند اما هم اکنون راه دیگری وجود ندارد.
طبق تخمین صورت گرفته توسط دانشگاه کمبریج، استخراج کنندگان چینی ارزهای دیجیتالی به تنهایی ۰.۶ درصد از کل برق تولیدی جهان را مصرف می کنند.
منبع:

1400/04/06
11:31:17
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: آمریكا , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد