توسعه دهندگان

آمازون و اپل پرچمدار باارزش ترین برندهای جهان

آمازون و اپل پرچمدار باارزش ترین برندهای جهان

به گزارش توسعه دهندگان طبق رتبه بندی جهانی کانتار برند زی، آمازون و اپل باارزش ترین برندهای جهان هستند اما برندهای چینی هم درحال صعود به رتبه های بالاتر لیست بوده و از بزرگترین برندهای اروپایی باارزش تر شده اند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، شرکت کانتار اعلام نمود آمازون که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس تاسیس شد، با ارزش ۶۸۴ میلیارد دلار، باارزش ترین برند جهان مانده است و بعد از آن اپل با ۶۱۲ میلیارد دلار در رتبه دوم و گوگل با ۴۵۸ میلیارد دلار در رتبه سوم و مایکروسافت با ۴۱۰ میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.

تنسنت که بزرگترین شرکت رسانه اجتماعی و بازی ویدیویی چین است، در رتبه پنجم و علی بابا در رتبه هفتم قرار گرفت. فیسبوک با ارزش ۲۲۶ میلیارد دلار میان این دو برند چینی در رتبه ششم جای گرفت.

گراهام استپل هرست، مدیر استراتژی جهانی کانتار برند زی اظهار نمود: برندهای چینی به صورت پیوسته و به تدریج درحال پیشرفت هستند و پیشرفت قابل توجهی داشته اند.

ارزش پنج برند بیشتر از دو برابر شده که در صدر آنها برندهای چینی Pinduoduo، میتوآن، موتای، تیک تاک و برند آمریکایی تسلا قرار دارند. تسلا در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و سریعترین رشد را داشته و به باارزش ترین برند خودرو تبدیل گشته است. ارزش تسلا بر اساس سالانه ۲۷۵ درصد افزایش پیدا کرده و به ۴۲.۶ میلیارد دلار رسیده است.

برندهای چینی برتری خویش را نسبت به برندهای اروپایی تحکیم کرده اند. چین در ۱۰۰ برند برتر جهان سهم ۱۴ درصدی دارد که بالاتر از ۱۱ درصد در یک دهه پیش است در حالیکه سهم برندهای اروپایی هشت درصد است که کمتر از ۲۰ درصد در یک دهه پیش است. برند اروپایی برتر لوییس ویتون در رتبه بیست و یکم قرار دارد و بعد از از آن گروه نرم افزاری SAP آلمان در رتبه بیست و ششم قرار دارد. تنها برند بریتانیایی این لیست ودافون است که در رتبه شصتم ایستاده است.

بر اساس گزارش رویترز، برندهای آمریکایی صدرنشین این لیست بوده اند و سریعترین رشد را در یک سال قبل نشان داده اند و سهم آنها از ۱۰۰ برند برتر جهان ۷۴ درصد بوده است.

منبع:

1400/04/01
20:59:43
5.0 / 5
1424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد