توسعه دهندگان

شروع فاز دوم رجیستری

شروع فاز دوم رجیستری

توسعه دهندگان: با شروع فاز دوم طرح رجیستری برای دستگاه های سیمکارت خور شامل ساعات هوشمند و مبدّل تلفن ثابت به سیار، لازم است افراد سیم کارت را داخل این دستگاهها قرار داده و آنرا روشن کرده و از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شوند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت بعنوان طرح رجیستری شناخته می شود. با اجرای طرح رجیستری، فقط گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و سبب حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
در این راستا، حمیدرضا دهقانی نیا -مدیرکل نظارت بر سامانه های الکترونیکی و هوشمند ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز- از شروع فاز دوم طرح رجیستری شامل تبلت، ساعت هوشمند، بارکد اسکنر، دستیار دیجیتال شخصی موسوم به PDA (Personal Digital Asistant) و مبدل تلفن ثابت به سیار (موبایل واره ها) آگاهی داد.
بر این اساس، آخرین مهلت اعمال قانون برای ساعت هوشمند سیمکارت خور، ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ و دستگاه بارکداسکنر، PDA و مبدّل تلفن ثابت به سیار سیمکارت خور نیز ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ تعیین شد. همین طور زمان مشمولیت تبلت در طرح رجیستری طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.
اگر هر فردی دستگاه سیمکارت خوری مانند تبلت، ساعت هوشمند، بارکداسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار دارد باید تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خودرا در داخل دستگاه قرار داده و آنرا روشن کند و حتما نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نماید و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا پیش از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شود.
سفارش می شود سرویس گرفتن از دستگاه، به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موبایل واره ها موکول نشود برای اینکه ممکنست در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبه رو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.
همین طور حتما باید توجه گردد که در هنگام خرید، اصالت دستگاه بوسیله کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت hamta.ntsw.ir یا اپلیکیشن همتا استعلام و فقط مبادرت به خرید دستگاهی نمایند که استعلام قانونی بودن آنرا دریافت می کنند. در پاسخ استعلام اصالت، اطلاعاتی از قبیل برند و مدل دستگاه، نوع واردات، شرکت واردکننده، شرکت گارانتی کننده و تاریخ شروع گارانتی اعلام می شود که خریدار باید حتما برند و مدل کالا را با نتیجه استعلام اصالت تطبیق دهد.
منبع:

1400/04/01
20:10:23
5.0 / 5
1161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد