توسعه دهندگان
در گفت وگو با توسعه دهندگان مطرح شد

ایران بیش از هر كشوری به رمزارزها نیاز دارد

ایران بیش از هر كشوری به رمزارزها نیاز دارد

توسعه دهندگان: یک فعال حوزه رمزارز و بلاک چین معتقد می باشد در وضعیت تحریمی، ایران شاید بیشتر از کشورهای دیگر به بیتکوین نیاز دارد و دولت می تواند با بهره بردن از آن به رشد اقتصادی خویش کمک نماید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، در چند ماه اخیر استخراج بیتکوین جنجال های بیش تری به پا کرده است. از طرفی نبود قانون مشخص برای برخورد با فعالان این حوزه که از طرف بانک مرکزی فعالیتشان غیرقانونی اعلام شده در مقابل آن دسته که استفاده از ارز دیجیتالی را راهی برای دور زدن تحریم ها و ارزآوری می دانند و از جانب دیگر واکنش مسؤولان وزارت نیرو که افزایش مصرف برق را در فصل گرما به گردن استخراج کنندگان انداخته و هر روز یک مزرعه استخراج را با این ادعا شناسایی می کنند.
قبل از این ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای فضای مجازی با اعلان اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، اظهار داشته بود: ارز دیجیتال بعنوان ابزار مبادله یک موضوع است و این که بعنوان ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه نماییم، یک موضوع دیگر است. فعلا در کشور ما تولید و استخراج رمزارزهای جهان روا بعنوان یک پروسه مثبت درحال ساماندهی است. در زمینه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها کمک نماید، باید مورد حمایت قرار گیرد.
در این راستا یاشار راشدی، فعال حوزه رمزارز در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در وضعیت تحریمی که نمی توانیم صادرات و واردات داشته باشیم، می توانیم از این امکان استفاده کنیم؛ انرژی را به بیتکوین تبدیل نموده و با آن بیتکوین کالا و خدمات وارد نماییم، یا خدماتی که داخل ایران تولید می شود مثل نرم افزارهایی تولیدی که می توانیم بصورت مجازی ارائه نماییم را صادر نماییم و رمزارز دریافت نماییم.
وی اشاره کرد: این فرصت خوبی برای ماست و شاید بیشتر از هر کشور دیگری ایران به رمزارزها نیاز دارد و اگر دولت جدید به این مساله دقت کند که می تواند از این فرصت استفاده نماید و بهره بگیرد، به اقتصاد ایران کمک خواهدنمود.
منبع:

1400/03/30
17:47:58
5.0 / 5
1599
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد