نوسان در بازار ارزهای دیجیتالی بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر

نوسان در بازار ارزهای دیجیتالی بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر

به گزارش توسعه دهندگان به قول یک فعال حوزه رمزارز و بلاک چین، باآنکه روند کلی بیتکوین همواره صعودی بوده است، اما بازار ارزهای دیجیتالی نوسانات بسیاری دارد و افرادی که می خواهند در این عرصه سرمایه گذاری کنند، باید پولی را وارد این بازار کنند که تحمل از دست دادنش را دارند.


یاشار راشدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ورود به هر بازار مالی دانش و مطالعه می خواهد و همراه با ریسک است، اظهار نمود: اگر افراد به بورس ایران هم بدون دانش وارد شوند، امکان دارد دارایی خویش را از دست بدهند. اما در بازار ارزهای دیجیتالی نوسانات بسیار شدیدتر از بازارهای دیگر است، با سرعت زیادی رشد می کنند و با سرعت زیادی هم امکان دارد ارزش خویش را از دست بدهند.
وی افزود: یک سال پیش قیمت بیتکوین بین ۷۰۰۰ تا ۱۰ هزار دلار نوسان داشته، هم اکنون روی ۳۵ هزار دلار است. باآنکه بیتکوین نسبت به یک سال قبل رشد بسیار خوبی داشته اما در یک ماه گذشته نسبت به قله و بیشترین قیمت تاریخی اش، ریزش کرده است. با این حال، روند کلی بیتکوین همواره صعودی بوده است، به این صورت که حتی اگر افراد در بیشترین قیمت مبادرت به خرید کردند، پس از چند سال و در درازمدت، قیمت نسبت به قله قبلی چند برابر شده است.
این فعال حوزه رمزارز و بلاک چین با اشاره به اینکه بازار ارزهای دیجیتالی در کوتاه مدت امکان دارد ریزش داشته باشد و افرادی که در قله خرید کرده اند، متضرر شوند، اضافه کرد: افرادی که می خواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند باید به چند نکته توجه کنند؛ اول این که پیش از این که وارد این حوزه شوند، ابعاد مختلف آنرا کاملا مطالعه کنند، همچون ابعاد فنی، بحث های امنیتی و روش های نگهداری ارزهای دیجیتالی. همینطور درباره بازار ارزهای دیجیتالی و بحث های مالی مطالعه کنند، ریزش ها و صعودهای قبلی را بررسی نمایند و در این حوزه دانش خویش را بالا ببرند.
راشدی همینطور تصریح کرد: نکته دوم این که بازار ارزهای دیجیتالی ریسک زیادی دارد. اگر افراد می خواهند در این عرصه سرمایه گذاری کنند، نباید سرمایه ای نباشد که اگر از دست رود، سبب اختلال در زندگی روزمره شان شود. باید پولی را وارد این بازار کنند که تحمل از دست دادنش را دارند. باآنکه امکان دارد این سرمایه صفر نشود، اما بازار نوسانات زیادی دارد و ریسک از دست دادن پولشان وجود دارد.
منبع:

1400/03/29
19:15:32
5.0 / 5
1367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد