منتقد شماره یك غول های فناوری رئیس رگولاتور آمریكا شد

منتقد شماره یك غول های فناوری رئیس رگولاتور آمریكا شد

توسعه دهندگان: رئیس جمهور آمریکا لینا خان، محقق ضد انحصارطلبی که همیشه منتقد قدرت بازار عظیم غول های فناوری بوده است را به ریاست کمیسیون تجارت فدرال (FTC) منصوب خواهدنمود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، لینا خان روز سه شنبه با حمایت قوی هر دو حزب حاکم در آمریکا، بعنوان کمیسیونر کمیسیون تجارت فدرال تایید شد و مورد احترام متفکران ضد انحصارطلبی قرار دارد که خواهان قوانین ضد انحصارطلبی سخت گیرانه یا اجرای جدی تر قوانین فعلی هستند.

خان که این اواخر در دانشکده حقوق کلمبیا تدریس می کرد، یکی از اعضای پنل ضد انحصارطلبی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بود و به تهیه گزارش مهمی کمک کرد که از آمازون، اپل، فیسبوک و آلفابت به سبب سوءاستفاده از موقعیت برترشان به شدت انتقاد کرده بود.تصمیم برای انتخاب لینا خان به دنبال انتخاب تیم وو، منتقد غول های فناوری برای پیوستن به شورای اقتصادی ملی آمریکا گرفته شد. لینا خان در حالی به کمیسیون تجارت فدرال ملحق می شود که دولت فدرال و ایالتها مجموعه شکایتها و تحقیقاتی را درباره غول های فناوری دنبال می کنند. کمیسیون تجارت فدرال از فیسبوک شکایت کرده و سرگرم تحقیق از آمازون است. وزارت دادگستری هم از گوگل شکایت کرده است.

لینا خان در سال ۲۰۱۷ مقاله مهمی را با عنوان "پارادوکس ضد انحصارطلبی آمازون" برای ژورنال حقوقی ییل نوشت که در آن استدلال کرده بود تمرکز ضد انحصارطلبی سنتی به قیمت، برای پی بردن به آسیبهای ضد انحصارطلبی که از طرف آمازون انجام شده است، کافی نیست.

علاوه بر این، کمیسیون تجارت فدرال درحال تحقیق درباره ادعاهای تبلیغات فریبنده است.

بر اساس گزارش رویترز، خان قبل از این بعنوان مشاور حقوقی روهیت چوپرا، کمیسیونر کمیسیون تجارت فدرال کار کرده بود که حالا از طرف جو بایدن بعنوان مدیر اداره حمایت مالی مصرف کننده منصوب شده است.

منبع:

1400/03/26
22:30:09
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: آمریكا , بازار , حقوق , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد