برای نخستین بار؛

اتحادیه اروپا اپل را به رفتار غیررقابتی متهم كرد

اتحادیه اروپا اپل را به رفتار غیررقابتی متهم كرد

به گزارش توسعه دهندگان اتحادیه اروپا به صورت رسمی اپل را متهم کرد در بازار پخش موسیقی رفتارهای غیررقابتی انجام داده است. چنین پرونده ای امکان دارد به جریمه ای تا ۱۰ درصد گردش مالی اپل منجر شود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از رویترز، قانونگذاران اتحادیه اروپا اپل را به اختلال در رقابت در بازار پخش موسیقی متهم کردند. چنین پرونده ای امکان دارد به جریمه ای سنگین و تغییراتی در روش های کسب و کار پرسود تولید کننده آیفون منجر شود.
ارائه این اتهامات ضد تولید کننده آیفون بعد از آن مطرح شده که یک سرویس انتشار موسیقی از اپل شکایت نمود.
این نخستین باری است که اتحادیه اروپا اتهامات ضدرقابتی ضد اپل مطرح می کند البته دو طرف این کشمکش قبلاً با یکدیگر چالش هایی داشته اند که بیشتر آنها در ارتباط با اختلافات درباره مالیات های چندمیلیارد دلاری بوده است.
اکنون اپل، اسپاتیفای و دیگر طرف های دعوی می توانند پاسخگو باشند. اگر این پرونده پیگیری شود، اتحادیه اروپا می تواند خواستار امتیازاتی شود و جریمه ای معادل ۱۰ درصد گردش مالی جهانی اپل (تا ۲۷ میلیارد دلار) برای این شرکت وضع کند.
این در حالی است که شرکت سوئدی انتشار موسیقی دو سال قبل طی شکایتی اعلام نمود اپل ناعادلانه رقبای سرویس اپل موزیک را محدود می کند.
مجری رقابت اتحادیه اروپا، در بیانیه اعتراضی خود با بیان این اتهام، نوشت: این مساله در ارتباط با قوانین محدودکننده اپل برای اپ استور خود است که توسعه دهندگان را مجبور می کند از سیستم پرداخت داخل اپ استفاده کنند و اجازه نمی دهد آنها درباره گزینه های خرید دیگر به کاربران اطلاع رسانی کنند.
مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا اعلام نمود نشانه های واضح و روشن از آن حکایت می کند که قوانین اپ استور اپل روی کسب و کار پخش موسیقی و به صورت وسیع تر روی توسعه دهندگان اپلیکیشن تاثیر می گذارد.
به گفته او اپل باید به این اقدامات محدود کننده آخر دهد و از هرگونه اقدامات تکرار کننده آنها دوری کند.
وستاگر در اینباره اظهار داشت: ما با حوزه های دیگری که پرونده های مشابهی را دنبال می کنند، تماس داریم که عبارتند از هلند، استرالیا و آمریکا.


منبع:

1400/02/11
16:12:26
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد