توسعه دهندگان

تعرفه ثبت IMEI گوشی هنگام رجیستری حذف شد

تعرفه ثبت IMEI گوشی هنگام رجیستری حذف شد

به گزارش توسعه دهندگان سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه اعلام نمود از این پس گوشیهایی که از مبادی قانونی به صورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه ای پرداخت نمی کنند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت بعنوان طرح رجیستری شناخته می شود. این طرح با هدف حفظ حقوق مشترکان و پیشگیری از فروش گوشیهای قاچاق اجرا شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و باعث حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
از طرفی، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در جلسه شماره ۲۹۶ خود در آبان ماه سال ۱۳۹۸، در اجرای تبصره ماده واحده قانون تعیین تعرفه های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مصوب تاریخ ۲۰ خردادماه سال ۹۳ مجلس شورای اسلامی، نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری کالا را برای تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت تصویب کرد.
در این مصوبه، درمورد نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسنامه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت، آمده است: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شناسه رهگیری کالا برای تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت (IMEI) را با هدف مدیریت یکپارچه شناسه رهگیری و پیشگیری از قاچاق این تجهیزات، بعد از بررسی یکتایی این شناسه ها در کل کشور و اعتبارسنجی آنها در زیرسامانه همتا و در بستر سامانه جامع تجارت ثبت می کند.
همینطور سقف تعرفه ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت، ۳۰ هزار و ۷۴۰ ریال (۳۰۷۴ تومان) برای یک مرتبه و در زمان ثبت آن، تعیین شد. این تعرفه از اشخاص حقیقی و حقوقی که در قالب قوانین و مقررات مجاز به واردات یا ثبت شناسه این تجهیزات هستند، در زمان ثبت در سامانه همتا دریافت می شود.
درصورتیکه یک کالا دارای بیشتر از یک شناسه رهگیری باشد، ثبت همه شناسه های آن در حکم ثبت یک شناسه است. همینطور به منظور رونق تولید و پشتیبانی از تولیدکننده داخلی، این تعرفه شامل تجهیزات تولید داخل که قابلیت نصب سیمکارت دارند، نمی گردد.
در حالیکه این تعرفه تا آخر فروردین ۹۹ قابل اعمال بود، سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری) اعلام نمود باتوجه به اتمام زمان مصوبه ی ۲۹۶ کمیسیون مقررات در خصوص دریافت مبلغ ۳۰۷۴۰ ریال بابت تعرفه ی "خدمت ثبت شناسه رهگیری تجهیزاتِ با قابلیت نصب سیم کارت"، از آغاز اردیبهشت ماه، تمامی دستگاه هایی که از مبادی قانونی به صورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، مشمول پرداخت تعرفه فوق نیستند.1400/02/08
22:38:03
5.0 / 5
1173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد