توسعه دهندگان
بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد؛

۱۰ كشور برتر دنیا در قدرت سایبری

۱۰ كشور برتر دنیا در قدرت سایبری

به گزارش توسعه دهندگان بر مبنای آخرین گزارش رده بندی قدرت ملی سایبری کشورها از جانب دانشگاه هاروارد، ایران در رده ۲۳ جهانی قرار دارد و آمریکا و چین هم در رده های اول و دوم هستند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از سایبراسکوپ، مرکز بلفر زیرمجموعه دانشگاه هاروارد آخرین رده بندی قدرت سایبری ملی کشورها را انجام داده و نتیجه آنرا منتشر نموده است. بر طبق این تحقیق که اطلاعات جالبی در بردارد، آمریکا و چین ۲ کشور برتر جهان در زمینه قدرت سایبری هستند و در جایگاه اول و دوم ایستاده اند. ۸ کشور دیگر در رده بندی ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه قدرت سایبری به ترتیب عبارتند از: بریتانیا، روسیه، هلند، فرانسه، آلمان، کانادا، ژاپن و استرالیا. این در شرایطی است که ایران در رده بیست و سوم قرار گرفته است.
به صورت معمول قدرت کشورهای چین، انگلیس، ایران، کره شمالی و روسیه در فضای سایبری برای همگان تثبیت شده است. اما این پژوهش نشان داد قدرت سایبری چین طوری افزایش پیدا کرده که در حوزه نظارت، دفاع سایبری و همینطور کوشش برای ایجاد بخش سایبری تجاری رشد کرده و شکاف آن با آمریکا کمتر شده است. اریک رزنباخ یکی از مدیران مرکز بلفر در اینباره می گوید: خیلی از افراد تصور می کنند آمریکا، انگلیس و فرانسه در حوزه قدرت سایبری از چین جلوتر هستند. اما تحقیق ما نشان داد این امر نه تنها حقیقت ندارد بلکه چین در این حوزه بسیار پیشرفت کرده و قدرت آن با رقیب خود یعنی آمریکا تقریباً برابری می کند. از طرفی این تحقیق نشان داد چند کشور دیگر در حوزه قدرت سایبری در حال رشد هستند همچون امارات متحده عربی، ویتنام و سنگاپور. رزنباخ در اینباره می گوید: این کشورها مشغول تربیت استعدادها، کارشناسان و توسعه قابلیت هایشان هستند. مالزی، سوئد و سوئیس هم در حوزه های مختلف همچون اطلاعات، نظارت، کنترل اطلاعات و رشد تجاری، جزو ۱۰ کشور برتر رده بندی قدرت سایبری قرار دارند.


منبع:

1400/01/27
16:14:41
5.0 / 5
1185
تگهای خبر: آمریكا , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد