راه اندازی مراكز مبادله هوشمند در استان های با ترافیك ۱۰هزار مرسوله

راه اندازی مراكز مبادله هوشمند در استان های با ترافیك ۱۰هزار مرسوله

به گزارش توسعه دهندگان مدیرعامل شرکت ملی پست ضمن اشاره به هوشمندسازی اولین مرکز تجزیه و مبادلات کشور در تهران از هوشمندسازی چهار مرکز دیگر در آینده ای نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: در استان هایی که ترافیک مرسولات به بالای ۱۰ هزار مرسوله افزایش یابد، مراکز مبادله هوشمند راه اندازی خواهد شد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، رمضانعلی سبحانی فر در دیدار نوروزی با مدیران شبکه پستی کشور، با اشاره به اینکه تحول در شبکه پستی کشور ادامه دارد، اظهار داشت: بخشی از این تحول را پارسال شاهد بودیم و بخش عمده ای از تحول و ارتقای زیرساخت ها هم در ماههای آینده اجرایی می شود و کاستی های شبکه هم تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.
وی ضمن اشاره به هوشمندسازی اولین مرکز تجزیه و مبادلات کشور در تهران از هوشمندسازی چهار مرکز دیگر در آینده ای نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری در استان هایی که ترافیک مرسولات به بالای 10 هزار مرسوله افزایش یابد، مراکز مبادله هوشمند راه اندازی خواهد شد. همینطور ۵۰۰ دستگاه خودروی دیگر به ۵۰۰ دستگاه خودروی موجود در ناوگان شهری تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اضافه می شود که این کار در جهت سرعت بیشتر در امر خدمت رسانی و کاهش هزینه ها در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ظهور رقبای بیشتر در سال جدید اشاره نمود و خواهان عرضه خدمات باکیفیت به مشتریان شبکه پست با افزایش سرعت و دقت در توزیع مرسولات شد.
ایشان در ادامه با تکیه بر اینکه ترولی های خریداری شده در مرکز مبادله خلیج فارس باید برپایه دستورالعمل و ضوابط معاونت فنی در جهت افزایش سرعت و صیانت از امانات مورد بهره برداری قرار گیرد، خواهان نظارت مستقیم و مستمر مدیران شد.
مدیرعامل شرکت ملی پست رئیس هیئت مدیره با بیان اینکه نیازسنجی ها در حوزه فنی انجام شده است، خواهان انجام سریع مناقصات توسط دو حوزه فناوری و پشتیبانی شد تا هرچه زودتر اقلام مربوطه در اختیار همکاران قرار گیرد. او همینطور با اشاره بر اصلاح سایر فرایندها در سالجاری، بر استفاده و بهره گیری از لفاف های پستی متناسب با محصولات ارسالی بخصوص در خریدهای اینترنتی تصریح کرد.
سبحانی فر اهمیت توجه به زیرساخت های موجود در حوزه تجارت الکترونیک بخصوص در بخش روستایی را خاطرنشان کرد و خواهان شناسایی بازارهای هدفمند روستاها به منظور تقویت این حوزه و افزایش ترافیک شد. وی بر برنامه ریزی سریع در جهت توسعه باجه های قبول تاکید و افزود: به منظور افرایش سرعت، شیوه های جدید پستی همچون پست سریع داخلی راه اندازی شود و حوزه پشتیبانی تلاش کند تا در رهسپاری مرسولات، تعدادی کامیون به ناوگان حمل و نقل اضافه کند.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه موتورهای موزعین بعنوان مهم ترین ابزار در توزیع مرسولات به شمار می آید، اضافه کرد: تدابیری اتخاد شود تا موتورها هر چه سریع تر مجهز به محفظه ای برای تعبیه بار بیشتر شوند. همینطور طرح pfp (پرداخت بر اساس عملکرد) در حوزه های بازاریابی و باجه های پستی در جهت افزایش انگیزه کارکنان، سرعت بخشی به فرآیندها و رشد ترافیک باید پیاده سازی شود. همینطور در انعقاد قراردادها فقط باید سرویس پیشتاز استفاده گردد و سرویس سفارشی صرفاً در باجه های قبول انجام می شود.
رئیس هیئت مدیره با اشاره به اینکه حوزه های فناوری و پشتیبانی، باید با همکاری هم، چالش های موجود در بخش کد پستی را برطرف و امر به روزرسانی را اجرا کنند، خواهان پی گیری و اجرای مصوبه دولت در مورد استفاده از کدپستی در ارگان های دولتی شد و اظهار داشت: انتظار می رود استان ها با برنامه ریزی دقیق در تحقق پیشبینی ترافیک و درآمد گام بردارند. درصدی از درآمد، به استان هایی که بیشتر از تحقق پیشبینی شده را محقق نمایند اختصاص خواهد یافت.
سبحانی فر به تجربه موفق پست در نمایشگاه مجازی کتاب که منجر به توجه مجامع بین المللی ازجمله اتحادیه جهانی پست و مسئولین کشوری بخصوص رئیس جمهور به اقدامات پست شد اشاره و بیان نمود: امسال با ریل گذاری انجام شده، سالی خوب در زمینه افزایش رشد و درآمد بیشتر خواهیم داشت که این درآمد متعاقبا باعث افزایش بیشتر رفاهیات پرسنل شبکه پستی خواهد شد.
تصویب ساختار سازمانی پس از ۲۰ سال و به دنبال داشتن تبدیل وضعیت کارکنان، دریافت شناسه استخدامی برای تعدادی از پرسنل، تبدیل وضع برخی از کارکنان به رسمی قطعی با بخشنامه ایثارگری و همینطور در دستور کار بودن تغییرات رفاهی و معیشتی کارکنان امسال از دیگر مواردی بود که سبحانی فر به آنها اشاره نمود.
منبع:

1400/01/16
20:17:25
5.0 / 5
1107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد