توسعه دهندگان
برای پوشش مناطق دورافتاده؛

۳۶ ماهواره اینترنتی وان وب به فضا رفتند

۳۶ ماهواره اینترنتی وان وب به فضا رفتند

شرکت وان وب 36 ماهواره اینترنتی به مدار زمین فرستاد. بدین سان تعداد ماهواره های اینترنتی این شرکت در مدار زمین به 146 دستگاه رسید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از دیلی میل، شرکت انگلیسی وان وب، ۳۶ ماهواره مخابراتی به مدار زمین فرستاد.
این شرکت که رقیب اینترنت ماهواره ای اسپیس ایکس (پروژه استارلینک) به حساب می آید، می خواهد اینترنت را برای مناطق دورافتاده جهان فراهم آورد. ماهواره های اینترنتی مذکور از مقر ووستوچنی در روسیه به فضا ارسال شدند.
یک موشک سایوز ۲.۱b ماهواره های اینترنتی وان وب را به مدار زمین برد. این ماهواره ها که با همکاری زیرمجموعه وان وب در فلوریدا آمریکا و ایرباس تولید شده اند، ۳۲۵ پوند وزن دارند و به اندازه یک ماشین ظرفشویی هستند. آنها بعد از پرتاب با بهره گیری از پیشرانه های یونی به ارتفاع ۷۴۵ مایلی زمین رفتند.
با احتساب ۳۶ ابزار ارسالی، تعداد ماهواره های این شرکت در مدار زمین به ۱۴۶ دستگاه می رسد. مقرر است تا اختتام ۲۰۲۲ میلادی تعداد آنها به ۶۴۸ دستگاه برسد. سرویس رسانی شرکت وان وب در انگلیس، آلاسکا، شمال اروپا، گرینلند، ایسلند، قطب شمال و کانادا از سال آینده شروع می شود.
وان وب برخلاف استارلینک، خدمات خودرا بطور مستقیم به مشتریان نمی فروشد بلکه زیربنای لازم برای اپراتورهای فعلی اینترنت را فراهم می آورد و به آنها اجازه می دهد اینترنت ماهواره ای خودرا به مناطق بدون پوشش عرضه کنند.

1400/01/09
14:10:19
5.0 / 5
1209
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد