توسعه دهندگان

تحقیقات هند از تغییرات حریم خصوصی واتساپ

تحقیقات هند از تغییرات حریم خصوصی واتساپ

توسعه دهندگان: دیده بان رقابت هند با بیان این که واتس اپ، قوانین ضد انحصارطلبی را نقض کرده است، دستور داد از تغییرات سیاست حریم خصوصی این سرویس پیام رسان تحقیق شود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، واتساپ در ژانویه اعلام نمود سیاست حریم خصوصی خودرا به روزرسانی می کند تا بتواند قسمتی از اطلاعات کاربران را با فیسبوک – شرکت مادر خود – و سایر زیرمجموعه های این شرکت به اشتراک بگذارد. این تصمیم موجب انتقاد جهانی گسترده مقابل این سرویس پیام رسان همچون در هند شد که با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر، بزرگترین بازار واتساپ بشمار می رود.

این دستور ضد انحصارطلبی در شرایطی صادر شده که واتساپ مقرر است خدمات پرداخت دیجیتالی خودرا به میلیونها کاربر هندی توسعه دهد.

کمیسیون رقابت هند اعلام نمود واتساپ از قوانین رقابتی تخطی کرده است. دیده بان ضد انحصارطلبی هند در دستور ۲۱ صفحه ای از واحد تحقیقاتش خواسته است تحقیقاتی در این زمینه انجام داده و تا ۶۰ روز دیگر گزارش مربوط را ارائه نماید. چنین تحقیقاتی معمولا چندین ماه زمان می برد.

این دیده بان هندی اعلام نموده است رفتار واتساپ در اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با فیسبوک و زیرمجموعه اش به شکلی است که نه کاملا شفاف است و نه برمبنای رضایت داوطلبانه و خاص کاربر است و بنظر می رسد برای کاربران غیرمنصفانه است.

کمیسیون رقابت هند اعلام نمود واتساپ به این نهاد اعلام نموده که به روزرسانی سیاست حریم خصوصی که از ماه مه اجرائی می شود، هیچ نگرانیهای حریم خصوصی را برنخواهد انگیخت.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکتهای تحقیقاتی نشان میدهد در هند کاربرانی که نگران حریم خصوصی هستند، اپلیکیشنهای رقیب مانند سیگنال و تلگرام را دانلود کرده اند.

منبع:

1400/01/07
15:32:07
5.0 / 5
1498
تگهای خبر: بازار , تلگرام , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد